RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Schetyna powiedział, że Platforma nie ma kasy na kampanię”

Grzegorz Schetyna blokuje Kidawie-Błońskiej pieniądze – twierdzi „Wprost” (fot. arch. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Szef PO Grzegorz Schetyna blokuje Małgorzacie Kidawie-Błońskiej pieniądze na kampanię prezydencką; powiedział jej, że na kampanię nie ma kasy, a partia ma długi – pisze „Wprost”. – Schetyna zionie nienawiścią do Kidawy-Błońskiej, bo przestała go słuchać – twierdzi rozmówca tygodnika.

Neumann pytany o „doktrynę Neumanna”. „Będziemy bronili Grodzkiego przed atakami”

Będziemy Tomasza Grodzkiego bronić przed atakami – oznajmił poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann. Pytany o to, czy w sprawie marszałka...

zobacz więcej

„Małgorzata Kidawa-Błońska od 14 grudnia jest oficjalną kandydatką Platformy Obywatelskiej na prezydenta. Jej kampania w praktyce jednak nie ruszyła. Dlaczego? Politycy PO wskazują na szefostwo partii” – pisze tygodnik.

Według rozmówców tygodnika, Grzegorz Schetyna blokuje Kidawie-Błońskiej pieniądze. „Powiedział jej, że na kampanię nie ma kasy, a partia ma długi. W tej sytuacji Małgorzata jest bezradna, nie może nawet powołać sztabu wyborczego” – wyjaśnia polityk PO. I dodaje, że Kidawa-Błońska musi w tej sytuacji czekać do końca stycznia, kiedy w partii odbędą się wybory nowego przewodniczącego.

Inny rozmówca gazety mówi, że „Schetyna zionie nienawiścią do Kidawy-Błońskiej, bo ku jego zaskoczeniu przestała go słuchać”. „Przecież z tym brakiem pieniędzy to bzdura, bo za chwilę dostaniemy kolejną dotację z budżetu tytułem zwrotu finansowego po wyborach” – mówił rozmówca tygodnika.

Według pisma, o tym, że obecny przewodniczący PO wstrzymuje pieniądze na kampanię, kandydatka na prezydenta miała rozmawiać z Donaldem Tuskiem. „Żaliła się, że przez Grzegorza nie ma jak robić kampanii” – mówi polityk PO.

źródło:
Zobacz więcej