RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zagadka nożownika z Woli wyjaśniona? Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania dwóch zabójstw 

Sprawca mógł zaatakować na tle rabunkowym (fot. Shutterstock/BortN66)

Policjanci z warszawskiej Woli wyjaśnili sprawę usiłowania dwóch zabójstw, do których doszło pod koniec grudnia ubiegłego roku. Funkcjonariusze zatrzymali 37-letniego mieszkańca Bródna – powiedziała w poniedziałek rzeczniczka wolskiej policji kom. Marta Sulowska.

Atak nożownika na warszawskiej Woli. Policja szuka sprawcy

W nocy na Woli doszło do ataku nożownika. Policja szuka sprawcy. – Prowadzimy w tej chwili czynności operacyjne zmierzające do ustalenia...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło pod koniec grudnia w mieszkaniu w okolicy ul. Pańskiej 65 w Warszawie. – Wówczas policjanci z Woli zostali powiadomieni o tym, że kobieta i mężczyzna zostali zaatakowani nożem przez mężczyznę, który po zdarzeniu zbiegł. Na miejscu funkcjonariusze zastali kobietę z ranami ciętymi szyi i leżącego na podłodze z raną kłutą mężczyznę – tłumaczyła policjantka.

Ranne osoby trafiły do szpitala. – Mężczyzna w wyniku poważnych obrażeń pozostał w szpitalu pod specjalistyczną opieką lekarzy – podkreśliła komisarz Sulowska, która dodała, że na miejscu pracował przewodnik z psem służbowym, grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadziła oględziny i zabezpieczyła ślady.

Rozwiązaniem tej sprawy zajęli się wolscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. – Ich praca przyniosła efekty. Zebrane przez nich dowody i materiał operacyjny wskazywał, że związek z tym zdarzeniem może mieć wytypowany mężczyzna. Uzyskane w toku śledztwa dowody pozwoliły na potwierdzenie sprawcy usiłowania zabójstw, którym okazał się 37-letni mieszkaniec Bródna – wskazała funkcjonariuszka.

37-latka zatrzymano w środę wieczorem w jego mieszkaniu. – Z informacji funkcjonariuszy wynika, że sprawca mógł zaatakować kobietę na tle rabunkowym. 37-latek zaskoczony obecnością w lokalu drugiej osoby zadał ciosy nożem pokrzywdzonemu – przekazała.

Dodała, że zatrzymany mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzut usiłowania dwóch zabójstw w związku z rozbojem. – W sobotę sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na trzy miesiące – podała.

Za zarzucane mu czyny grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż 12 lat, a nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło:

Zobacz więcej