Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Prokuratura mówi o śledztwie ws. zabójstwa Pawła Adamowicza

– Trzeba jeszcze do końca zbadać poczytalność podejrzanego, są jeszcze do przesłuchania świadkowie – powiedziała w TVP Info Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Wawryniuk odpowiadała na pytania dotyczące etapu śledztwa w sprawie zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Trzaskowski: Wpierw ulica Adamowicza, Kaczyńskiego później

Według prezydenta Rafała Trzaskowskiego upamiętnienie Pawła Adamowicza ulicą w stolicy wzbudza mniejsze kontrowersje niż Lecha Kaczyńskiego....

zobacz więcej

– Postępowanie jest cały czas otwarte. Cały czas wykonywane są czynności, aczkolwiek zmierzamy powoli ku końcowi. W tej chwili są wyjaśniane jeszcze dwie kwestie. Jedna dotyczy stanu poczytalności podejrzanego w chwili popełniania zarzucanego mu przestępstwa. Czekamy jeszcze na badania, sporządzenie opinii i przekazanie jej prokuraturze przez zespół biegłych, który został powołany – powiedziała prok. Wawryniuk.

– Oprócz tego wciąż trwają czynności z udziałem świadków. Są to osoby, z którymi podejrzany miał kontakt w trakcie odbywania kary pozbawienia wolności, orzeczonej za wcześniejsze, zarzucone mu przestępstwo. Wytypowano ponad 100 takich osób. Te czynności są realizowane w trakcie pomocy prawnej, co zajmuje trochę czasu. Chodzi o ustalenie, czy podczas tych rozmów, kontaktów pojawiła się informacja ze strony podejrzanego, że mógł coś planować po opuszczeniu zakładu karnego – stwierdziła, dodając, że celem tych działań jest ustalenie motywów zachowania podejrzanego w dniu 13 stycznia ub. r.

źródło:
Zobacz więcej