RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Makabryczna zbrodnia w domu opieki. Nie żyje 19 osób niepełnosprawnych

Satoshi Uematsu (fot. PAP/EPA/JIJI PRESS)

Satoshi Uematsu zabił 19 osób niepełnosprawnych w Japonii, którzy przebywali w domu opieki. Kolejne 24 ofiary ranił. Przy aresztowaniu nie wyraził skruchy i nie miał wyrzutów sumienia. Wielokrotnie powtarzał, że zrobił to dla oczyszczenia społeczeństwa.

Dolnośląskie: Bankowiec okradł niepełnosprawną osobę

Pracownik lubińskiego banku zawierał fikcyjne umowy pożyczek, posługując się przy tym podrobionymi dokumentami. Bezprawnie wykorzystywał dane...

zobacz więcej

Satoshi włamał się do ośrodka opieki we wczesnych godzinach porannych 26 lipca 2016 r. Dźgnął śmiertelnie 10 kobiet i 9 mężczyzn w wieku od 19 do 70 lat. Kolejne 24 osoby poważnie zranił.

Po całym zdarzeniu pojechał do najbliższego komisariatu i opowiedział, co zrobił. Policja sprawdziła jego auto i znalazła zakrwawioną torbę zawierającą noże i inne ostre narzędzia. Po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy powiedział, że byłoby lepiej dla społeczeństwa, gdyby osoby niepełnosprawne „zniknęły”.

– Osoby upośledzone umysłowo „nie mają serca” – wielokrotnie powtarzał po aresztowaniu Satoshi Uematsu.

Przed sądem Japończyk nie zaprzeczył w przeprowadzeniu ataku w 2016 r. Wyznał, że nie czuje się winny, ponieważ osoby niepełnosprawne są, jego zdaniem, niepotrzebne w społeczeństwie.

źródło:
Zobacz więcej