RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Marsz Tysiąca Tóg” w Warszawie. Jeden uczestnik zwrócił uwagę internautów

W Warszawie odbywa się organizowany przez środowiska sędziowskie „Marsz Tysiąca Tóg”. Demonstracja ma być sprzeciwem m.in. wobec ustawy dyscyplinującej sędziów. Uwagę internautów zwrócił szczególnie jeden z uczestników tego wydarzenia.

Ruszył marsz przeciwników reformy sądownictwa. Niektórzy protestują w togach

Niektórzy z sędziów, prokuratorów i adwokatów protestowało w togach.

zobacz więcej

W sobotę po godz. 15 wyruszył spod Sądu Najwyższego w Warszawie „Marsz Tysiąca Tóg”. Na czele demonstracji idą przedstawiciele zawodów prawniczych z Polski oraz innych państw europejskich. Marsz odbywa się pod hasłem: „Prawo do niezawisłości. Prawo do Europy”.

Jednym z głównych organizatorów „Marszu Tysiąca Tóg” jest Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”. Organizacja zaapelowała w piątek do sędziów, prawników i obywateli o udział w sobotniej demonstracji.

Użytkownicy Twittera zwrócili uwagę na jednego z uczestników tego wydarzenia – dziennikarza Piotra Najsztuba. „Czasami obraz mówi więcej niż tysiąc słów...” – skomentował zdjęcie z Najsztubem szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Sąd uniewinnił dziennikarza Piotra Najsztuba

Sąd Okręgowy w Warszawie uniewinnił Piotra Najsztuba i utrzymał tym samym w mocy zaskarżony wyrok Sądu Rejonowego w Piasecznie ws. wypadku, który...

zobacz więcej

W czerwcu ubiegłego roku Sąd Rejonowy w Piasecznie po ponad dwóch latach procesu uznał Piotra Najsztuba (zgodził się na podanie nazwiska) za niewinnego spowodowania wypadku, do którego doszło 5 października 2017 roku w Konstancinie-Jeziornej.

Prokuratura oskarżyła go, że kierując bez prawa jazdy samochodem, który nie miał ważnych badań technicznych ani ubezpieczenia OC, potrącił na pasach 77-letnią kobietę.

W listopadzie ub. r. Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy wyrok uniewinniający Najsztuba. Sędzia Piotr Bojarczuk w uzasadnieniu podkreślił, że ten wyrok jest jedyną słuszną decyzją, jaka mogła w tej sprawie zapaść.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej