Raport

#FabrykahejtuPO

Pogoda sprzyja australijskim strażakom. Opady ułatwią akcję gaśniczą

Prognozy pogody dają nadzieję na większą skuteczność działań strażakow (fot. PAP/EPA/DEAN LEWINS)

Pogoda sprzyja akcji gaśniczej w Australii. Z prognoz wynika, że w ciągu najbliższego tygodnia będą utrzymywać się niższe temperatury, wystąpią też opady. Zmniejszy to ryzyko powstawania pożarów i ułatwi akcję gaśniczą.

Dziesiątki tysięcy demonstrantów żądają dymisji premiera Australii

Dziesiątki tysięcy Australijczyków uczestniczyły w demonstracjach w wielu miastach, domagając się dymisji premiera Scotta Morrisona. Obwiniają go o...

zobacz więcej

Shane Fitzsimmons ze straży pożarnej stanu Nowa Południowa Walia powiedział, że prognozy dają nadzieję na większą skuteczność działań. – Wygląda na to, że mamy co najmniej tydzień. Prawdopodobnie będzie to siedem najlepszych dni bez poważnego wzrostu zagrożenia pożarowego – stwierdził Shane Fitzsimmons.

Pożary w Australii rozpoczęły się we wrześniu. Dotychczas objęły 10,3 mln hektarów. Zginęło 27 osób.

W stanach Nowa Południowa Walia i Wiktoria jest w sumie około 160 pożarów. W akcji gaśniczej Australijczykom pomaga około 100 strażaków ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. W najbliższym czasie z państw tych ma przyjechać jeszcze około 140 strażaków.

Jeden z wiodących australijskich banków oszacował straty spowodowane przez pożary na 3 miliardy 450 milionów dolarów amerykańskich.

źródło:
Zobacz więcej