RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Małgorzata Kidawa-Błońska kandydatem Nowoczesnej na prezydenta

„Polityka to ma być profesjonalna służba, a nie tylko walka kogutów” (fot. PAP/Marcin Obara)
„Polityka to ma być profesjonalna służba, a nie tylko walka kogutów” (fot. PAP/Marcin Obara)

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska została kandydatem Nowoczesnej na prezydenta – zdecydowała w sobotę Rada Krajowa Nowoczesnej. – Prezydent nie może być dodatkiem do partii prezesa, dlatego dłużej prezydentem nie może być Andrzej Duda – powiedziała kandydatka.

Poseł Lewicy: Biedroń złoży mandat, jak zostanie prezydentem

Zarządy SLD i Partii Razem zarekomendowały lidera Wiosny Roberta Biedronia na kandydata w wyborach prezydenckich. Krytycy Biedronia zarzucają mu...

zobacz więcej

Decyzja zapadła przez aklamację podczas drugiej, jawnej części obrad Rady Krajowej. Wcześniej podobną decyzję rekomendowano podczas zamkniętej części.

Małgorzata Kidawa-Błońska, która jest również kandydatką Platformy Obywatelskiej na prezydenta, jest obecna podczas sobotnich obrad Rady Krajowej Nowoczesnej.

– To nie są decyzje symboliczne, to są wybory fundamentalne i my musimy te wybory wygrać – powiedział podczas obrad przewodniczący Nowoczesnej Adam Szłapka. – Wierzę w zwycięstwo sił demokratycznych w tych wyborach prezydenckich – dodał.

– Nowoczesna – chcę, aby tak mówiono o Polsce – powiedziała kandydatka, zwracając się w swoim wystąpieniu o poparcie. Podkreślała, że z Nowoczesną łączy ją bardzo wiele.

– Czas zmienić polska politykę. Jest jeden warunek, polską politykę trzeba przewietrzyć, aby wszystko stanęło na swoim miejscu. I ja to zrobię –powiedziała. – Polityka to ma być profesjonalna służba, a nie tylko walka kogutów – mówiła.

Kidawa-Błońska przekonywała, że „prezydent nie może być dodatkiem do partii prezesa” oraz że „prezydent musi być odważny i niezależny”. – Właśnie dlatego prezydentem nie może być dalej Andrzej Duda – powiedziała kandydatka.

Kidawa-Błońska i Szłapka podpisali też wspólnie przyjęty przez rady krajowe „Kontrakt dla nowoczesnej Polski”.

źródło:
Zobacz więcej