Najlepszy polski wynik w skokach narciarskich kobiet

Kinga Rajda zajęła 21. miejsce w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo (fot. F/Polski Związek Narciarski)

Kinga Rajda zajęła 21. miejsce w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo. To najlepszy polski wynik w historii kobiecej rywalizacji w imprezie tej rangi. Wygrała Austriaczka Marita Kramer, przed Norweżką Maren Lundby i Austriaczką Evą Pinkelnig. Do tej pory najlepszym wynikiem biało-czerwonych było 25. miejsce Rajdy w poprzednim sezonie w słoweńskim Ljubnie. 21. pozycję dały jej skoki na odległość 109,5 i 113,5 m.

Skoki narciarskie. Kubacki znów najlepszy

Passa trwa dalej. Dawid Kubacki po triumfie w Turnieju Czterech Skoczni nie zwalnia tempa. W piątkowy wieczór mistrz świata z Seefeld wygrał...

Polki po raz pierwszy w cyklu 2019/20 wystąpiły w zawodach Pucharu Świata. W grudniu zabrakło ich w Lillehammer i Klingenthal. W Japonii do rywalizacji przystąpiły trzy podopieczne trenera Łukasza Kruczka. Anna Twardosz odpadła po pierwszej serii, w której uzyskała 104,5 m. Sklasyfikowano ją na 32. miejscu. Kwalifikacji nie przebrnęła natomiast Joanna Szwab. Kramer osiągnęła 131 i 135 m, a Lundby 127 i 139 m.

To pierwszy w karierze triumf 18-letniej Austriaczki. W klasyfikacji generalnej cyklu po czterech konkursach prowadzi Lundby, która ma 45 punktów przewagi nad Austriaczką Chiarą Hoelzl. Rajda jest 32.