Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Producenci „Wiedźmina” rozważają zatrudnienie polskich aktorów w drugim sezonie

Netflix zekranizował sagę Andrzeja Sapkowskiego (fot. arch.PAP/ Katalin Vermes)

Przygotowania do realizacji drugiej serii serialu o Geralcie z Rivii trwają już w najlepsze, a według nieoficjalnych informacji prace na planie produkcji zaczną się 17 lutego. Większość ról zagrają zagraniczni aktorzy, ale istnieje szansa, że pojawią się też Polacy. – Sprawdzamy różne opcje – mówi Tomasz Bagiński, jeden z producentów wykonawczych „Wiedźmina”.

Już dziś premiera „Wiedźmina”

„Wiedźmin” zachowuje to, co najważniejsze w literaturze Andrzeja Sapkowskiego: odcień powagi, ale też sarkazmu, dobrego, czarnego, polskiego humoru...

zobacz więcej

Udział trzech polskich aktorów w pierwszym sezonie „Wiedźmina” był bez wątpienia miłym ukłonem w stronę widzów z kraju, w którym powstały książki o przygodach Geralta z Rivii. Czy producenci powtórzą ten gest i, kompletując obsadę drugiego sezonu serialu, sięgną po naszych aktorów?

Z tym pytanie zwróciliśmy się do Tomasza Bagińskiego, jednego z producentów wykonawczych serii. Ten nie chciał zdradzać szczegółów, ale przyznał, że taki pomysł jest brany pod uwagę. – Sprawdzamy różne opcje. Może Polacy zagrają – powiedział Bagiński.

W pierwszej serii „Wiedźmina” pojawiło się trzech Polaków. Maciej Musiał wcielił się w postać sir Lazio, a Marcin Czarniak zagrał rolę maga – zabójcy. Oprócz nich w serialu można zobaczyć też Tomasza Krzemienieckiego, kaskadera, który wcielił się w Vyra, jednego z członków bandy Renfri.

źródło:

Zobacz więcej