RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Skoki narciarskie. Kubacki znów najlepszy

Dawid Kubacki w locie po kolejną wiktorię (fot. Daniel Kopatsch/Bongarts/Getty Images)

Passa trwa dalej. Dawid Kubacki po triumfie w Turnieju Czterech Skoczni nie zwalnia tempa. W piątkowy wieczór mistrz świata z Seefeld wygrał kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata w Predazzo. Polak o 0,1 pkt wyprzedził Karla Geigera.

Zwycięzca TCS: Nie zamierzam spoczywać na laurach

– Skoki narciarskie to dość przewrotny sport. Ja nie zamierzam spoczywać na laurach. Wiem, że dalej czeka na mnie wytężona praca. Każdy konkurs to...

zobacz więcej

Dawid Kubacki kontynuuje zwycięską passę. Polski skoczek nie miał sobie równych podczas piątkowych kwalifikacji. W konkursie na normalnej skoczni podopieczny Michala Doleżala doleciał do 102,5 metra. Dało mu to zwycięstwo z minimalną przewagą nad drugim Karlem Geigerem, który choć wylądował o pół metra bliżej, to uzbierał o 0,1 pkt mniej od Kubackiego i z notą 139,6 pkt skończył kwalifikacje na drugim miejscu.

Polacy w komplecie zdobyli przepustki do zawodów Pucharu Świata, choć nie było to szczególnie wymagające zadanie. Z 58 skoczków, którzy pojawili się na startowej belce, prawa startu w sobotnie popołudnie nie otrzymała tylko najgorsza ósemka.

Wyróżnienie za piątkowe skakanie należy się Kamilowi Stochowi. Tak jak było przed laty, widać, że im dłużej trwa sezon, tym lepiej spisuje się skoczek z Zębu. W piątek wylądował na setnym metrze i dało mu to szóstą lokatę.

Pozostali z naszych zrobili swoje, ale ich skokom brakowało błysku. Wydaje się, że zadyszkę łapie Piotr Żyła. Do półmetka Turnieju Czterech Skoczni wiślanin regularnie łapał się do czołowej dziesiątki. Później było już tylko gorzej, a teraz kwalifikacje skończył z osiemnastym wynikiem.

Trzy pozycje za nim wylądował Stefan Hula. Dziś jego próba była poprawna i dała mu 21. lokatę.

Za nim uplasował się Maciej Kot, którego odległość 94,5 m było metr krótsza od tej, którą osiągnął Hula. Listę Biało-Czerwonych uzupełnił Jakub Wolny. Mistrz świata juniorów sprzed sześciu lat wylądował na 37. miejscu.

Początek pierwszej serii konkursu Pucharu Świata w sobotę o godz. 16. Transmisja w TVP 1, TVP Sport i na SPORT.TVP.PL.

źródło:
Zobacz więcej