RAPORT

Kampania 2020

Książki Andrzeja Sapkowskiego bestsellerami Amazona

Książki Andrzeja Sapkowskiego podbijają świat (fot. arch. PAP/EPA/VICTOR LERENA)

W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych książek na Amazonie (w kategorii Science Fiction & Fantasy) aż pięć pozycji zajęły powieści Andrzeja Sapkowskiego. Na pierwszym miejscu uplasował sie audiobook „The last Wish” (Ostatnie życzenie).

Już dziś premiera „Wiedźmina”

„Wiedźmin” zachowuje to, co najważniejsze w literaturze Andrzeja Sapkowskiego: odcień powagi, ale też sarkazmu, dobrego, czarnego, polskiego humoru...

zobacz więcej

Książki Andrzeja Sapkowskiego podbijają świat po premierze serialu „Wiedźmin”. Polski pisarz jest teraz popularniejszy od takich sław, jak George R.R. Martin, J.R.R Tolkien, a nawet Stephen King i J.K. Rowling.

W zestawieniu Amazona, Sapkowski od ponad tygodnia zajmuje pierwsze miejsce, w rankingu najpopularniejszych pisarzy. Co więcej, pozycja „Ostatnie życzenie” znalazła się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Jest to ogromny sukces polskiego pisarza na arenie międzynarodowej.

Ranking najpopularniejszych pisarzy Amazona opiera się na liczbie sprzedanych egzemplarzy książek danego autora. Jest aktualizowany co godzinę.

źródło:
Zobacz więcej