RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zablokowany wjazd do Kancelarii Prezydenta. Kierowca ciężarówki uderzył w bramę

Zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na platformę Twoje Info (fot. Twoje Info)

Kierowca ciężarowego volvo wycofując piątek z ul. Wiejskiej uderzył w zabytkową bramę wjazdową do XVIII-wiecznego Pałacu Branickich w pobliżu Sejmu. Wskutek wypadku zablokowana została droga wjazdowa do Kancelarii Prezydenta. Zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na na platformę Twoje Info.

Ścięta latarnia, kobieta w ciąży w szpitalu. Poważny wypadek w Warszawie

Groźny wypadek na wiadukcie nad ul. KEN w Warszawie.  Na jezdni w kierunku Pragi doszło w piątek do kolizji kilku aut. Ciężarna kobieta trafiła do...

zobacz więcej

– Teren nie należy do Kancelarii Sejmu, mimo iż jest to jedna z dróg wjazdowych do parlamentu. W związku z wypadkiem ten wjazd od strony ul. Wiejskiej jest zablokowany – przekazał dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka.

Jak poinformował podkom. Piotr Świstak z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji o zdarzeniu służby zostały poinformowane przez Służbę Ochrony Państwa. SOP miał przekazać, że kierujący samochodem ciężarowym wycofując uszkodził bramę. Dodał, że zdarzenie to jest traktowane jako kolizja. Kierowca został sprawdzony alkomatem – był trzeźwy.

Z informacji, które przekazał jeden ze świadków zdarzenia wiadomo, że ciężarówka Volvo uderzyła w lewy filar bramy, zakleszczyła się, a następnie ruszyła do przodu wyrywając całą bramę.

Zabytkowa brama wjazdowa staraniem Kancelarii Prezydenta RP została odrestaurowana w 2000 roku.

(fot. Twoje Info)

źródło:
Zobacz więcej