RAPORT

Kampania 2020

Siatkarki chcą efektownie wygrać z Azerbejdżanem

Joanna Wołosz wierzy w efektowne zwycięstwo polskich siatkarek nad Azerbejdżanem (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Polskie siatkarki odniosły już dwa zwycięstwa w europejskim turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, który odbywa się w niderlandzkim Apeldoorn. Przed ostatnim meczem grupowym z Azerbejdżanem prowadzą w tabeli. Jeżeli wywalczą przynajmniej punkt, utrzymają pozycję liderek i w półfinale zmierzą się z drugą ekipą grupy B.

MKOl zakazał protestów politycznych na igrzyskach w Tokio

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zakazał protestów politycznych sportowcom na tegorocznych igrzyskach w Tokio. MKOl opublikował wytyczne, które...

zobacz więcej

We wtorek Polki pokonały Bułgarię 3:1, a w czwartek Niderlandy – również 3:1. Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego są zdecydowanymi faworytkami w starciu z Azerkami. Rywalkom do tej pory na turnieju nie udało się wygrać nawet seta.

– Efektowne zwycięstwo nad Azerbejdżanem dałoby nam jeszcze większe poczucie siły – oświadczyła rozgrywająca reprezentacji, Joanna Wołosz. – Wiele razy historia pokazała, że kto kombinuje, ten z reguły traci. Nie sądzę, żeby z naszej strony była jakaś kalkulacja. Wychodzimy na boisko i gramy o zwycięstwo – dodała Wołosz.

Kapitan kadry Polski Agnieszka Kąkolewska zapewniła, że ona i jej koleżanki potrafią się zmobilizować na najważniejsze spotkania olimpijskich kwalifikacji i kibice powinni być spokojni o wynik.

Początek meczu Polska – Azerbejdżan o godz. 20:00. W półfinale możemy zagrać z Niemcami, Turcją lub Belgią.

źródło:
Zobacz więcej