RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Duża bimbrownia została zlikwidowana. Akcja KAS pod Białymstokiem

W pomieszczeniu gospodarczym znajdowała się kompletna linia produkcyjna alkoholu, złożona m.in. z kolumny destylacyjnej, pieca i chłodnic (fot. KAS)

Białostocka Krajowa Administracja Skarbowa zlikwidowała bimbrownię na terenie jednego z gospodarstw w gminie Dobrzyniewo Duże w pow. białostockim. Funkcjonariusze zabezpieczyli tam ok. 500 litrów nielegalnego alkoholu i ponad 4,7 tys. litrów tzw. zacieru.

Marihuana z piwnicy mogła przynieść gangsterom milionowe zyski

Ponad 1350 krzaków konopi indyjskich znaleźli funkcjonariusze CBŚP z Łodzi w specjalnie przystosowanej piwnicy starej fabryki w Brzezinach....

zobacz więcej

KAS poinformowała, że na prywatnej posesji w gminie Dobrzyniewo Duże w powiecie białostockim działała bimbrownia, która na dużą skalę produkowała nielegalny alkohol. – W pomieszczeniu gospodarczym znajdowała się kompletna linia produkcyjna alkoholu, złożona m.in. z kolumny destylacyjnej, pieca i chłodnic. Ponadto wykryto blisko 500 l wyprodukowanego alkoholu o mocy ok. 40 proc. oraz 5 zbiorników, a w nich ponad 4,7 tys. litrów tzw. zacieru do uzyskania kolejnych 2 tys. litrów bimbru – dodano.

Funkcjonariusze znaleźli również kilkadziesiąt rodzajów aromatów spożywczych, wykorzystywanych do zabarwiania wyrobu, a także etykiety, zakrętki oraz puste szklane i plastikowe butelki przygotowane do wypełnienia alkoholem.

– KAS wszczęła postępowanie karne skarbowe przeciwko mężczyźnie, któremu grozi wysoka grzywna. Funkcjonariusze zajęli nielegalny alkohol oraz zabezpieczali aparaturę i półprodukty do jego produkcji – dodała służba.

źródło:

Zobacz więcej