RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

W Nowym Jorku otwarto muzeum lodów

To raczej wielka sala zabaw, z różnymi interaktywnymi instalacjami (fot. Cindy Ord/Getty Images for Museum of Ice Cream)

Pastelowe wnętrza, wielka zjeżdżalnia, basen wypełniony kolorową posypką i lody – w Nowym Jorku otwarto muzeum, które wygląda jak sceneria bajki. Może nie wyniesiemy z niego bogatej wiedzy na temat ulubionego deseru, ale z pewnością będziemy bogatsi o galerię zdjęć, którą z dużym powodzeniem możemy udostępnić w mediach społecznościowych.

Oto dwa obrazy Picassa, których jeszcze nikt nie widział

„Kobieta i gitara” z 1910 r. oraz „Mandolina i gitara” z 1913 r. to dwa kubistyczne obrazy Pabla Picassa, które przedstawiono publiczności po raz...

zobacz więcej

To miejsce jest bowiem wymarzoną scenerią do robienia zdjęć na Instagrama.

Muzeum lodów nie jest zwykłą placówką. W niczym nie przypomina typowej przestrzeni z eksponatami w gablotach. To raczej wielka sala zabaw, z różnymi interaktywnymi instalacjami.

„Tworzymy instalacje, które łączą ludzi i dają radość. Dla nas lody to coś więcej niż słodka uczta. To uniwersalny symbol szczęścia. Tu każdy dzień zaczyna się od kąpieli w basenie z posypką” – czytamy na stronie muzeum.

Ale muzeum to słowo bardzo mylące; bardziej odpowiednią nazwą jest plac zabaw dla dorosłych. Albo skąpana w różu, wacie cukrowej i najsłodszych polewach kraina Willy'ego Wonka dla millenialsów.

Podkreśla to sama założycielka tej placówki.

– Patrząc na to przedsięwzięcie z perspektywy czasu, nie nazwałabym tego muzeum lodów, bo to nie jest muzeum. Często spotykam odwiedzających, którzy oczekują lekcji historii, ale nie na tym nam zależy – mówi Maryellis Bunn.

W muzeum znajdziemy zjeżdżalnię, która przechodzi przez trzy piętra muzeum, największy basen z posypką, topniejącą jaskinię. Całą wycieczkę można zakończyć porcją lodów.

źródło:

Zobacz więcej
Starożytna forteca w Kirjat Gat (fot. Facebook//Israel Antiquities Authority)

Odnaleziono fortecę sprzed ponad 3 tysięcy lat. Twierdzą, że opisano ją w Biblii

Tłem burzliwa historia walk między Kananejczykami, Izraelitami i Filistynami.  zobacz więcej
1.09.2020 503 Backend fetch failed

Error 503 Backend fetch failed

Backend fetch failed

Guru Meditation:

XID: 49308372


Varnish cache server