RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Premier skomentował uchwałę Sejmu potępiającą wypowiedzi władz Rosji

Sejm przyjął uchwałę w związku z niedawnymi wypowiedziami prezydenta Rosji (fot. PAP/Rafał Guz)
Sejm przyjął uchwałę w związku z niedawnymi wypowiedziami prezydenta Rosji (fot. PAP/Rafał Guz)

Najnowsze

Popularne

„Dzisiaj w Sejmie wydarzyło się coś bardzo ważnego. Prowokacyjne wypowiedzi rosyjskich polityków fałszujące polską historię spotkały się z ostrą odpowiedzią posłów wszystkich stronnictw politycznych” – napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Sejm potępił kłamstwa Putina. Zaskakujące zachowanie Korwin-Mikkego

„Prawie cały Sejm przez aklamację przyjął uchwałę sprzeciwiającą się manipulowaniem historii przez Federację Rosyjską! Prawie, bo jeden poseł...

zobacz więcej

Sejm przyjął uchwałę w związku z niedawnymi wypowiedziami prezydenta Rosji. „Sejm Rzeczypospolitej Polskiej potępia prowokacyjne i niezgodne z prawdą wypowiedzi przedstawicieli najwyższych władz Federacji Rosyjskiej próbujących obciążać Polskę odpowiedzialnością za wybuch II wojny światowej” - głosi przyjęta przez aklamację uchwała Sejmu.

Premier odnosząc się do tej uchwały na Facebooku napisał: „Dzisiaj w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej wydarzyło się coś bardzo ważnego. Prowokacyjne wypowiedzi rosyjskich polityków fałszujące polską historię spotkały się z ostrą odpowiedzią posłów wszystkich stronnictw politycznych. Specjalną uchwałę w tej sprawie przyjęliśmy jednomyślnie, przez aklamację”.

„Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Parlamentarzystom i zachęcam, abyśmy potrafili mówić jednym głosem także w innych sprawach ważnych dla Polski” – dodał szef polskiego rządu.

Przed świętami Bożego Narodzenia prezydent Rosji Władimir Putin skrytykował wrześniową rezolucję Parlamentu Europejskiego dotyczącą wybuchu II wojny światowej. Putin wyraził m.in. pogląd, że przyczyną II wojny światowej był nie pakt Ribbentrop-Mołotow, a pakt monachijski z 1938 r. Mówił też o wykorzystywaniu przez Polskę układu z Monachium do realizacji roszczeń terytorialnych wobec Czechosłowacji dotyczących Zaolzia.

Putin przekonywał też, że we wrześniu 1939 r. Armia Czerwona w Brześciu nie walczyła z Polakami i w tym kontekście „niczego Polsce Związek Radziecki w istocie nie odbierał”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej