Eisenbichler z kontuzją. Trzykrotny mistrz świata nie wystartuje w Predazzo

W najbliższym czasie okaże się, czy konieczna jest operacja (fot. PAP/EPA/LUKAS BARTH-TUTTAS)

28-letni Niemiec Markus Eisenbicher nie wystąpi w dwóch konkursach Pucharu Świata w skokach narciarskich we włoskim Predazzo z powodu kontuzji ręki. Zdobywca trzech złotych medali mistrzostw świata poślizgnął się na parkingu, wsiadając do auta.

Ale odlot! Dawid Kubacki z wygraną w Turnieju Czterech Skoczni

143 i 140,5 metra. Dawid Kubacki oddał najdłuższe skoki w pierwszej i drugiej serii kończącego Turniej Czterech Skoczni konkursu w Bischofshofen....

zobacz więcej

„Poślizgnąłem się na parkingu przed moim samochodem. Upadając chciałem podeprzeć się prawą ręką. Stąd kontuzja torebki stawowej i aparatu więzadłowego” - powiedział indywidualny mistrz świata na dużej skoczni z 2019 r.

W najbliższych dniach zapadnie decyzja, czy skoczek będzie musiał poddać się operacji. Jeśli tak, nie wystartuje w zbliżających się konkursach Pucharu Świata w Predazzo.

W ekipie trenera Stefana Horngachera zabraknie także Richarda Freitaga. Saksończyk prezentuje ostatnio słabą formę, a w pierwszych zawodach 68. Turnieju Czterech Skoczni nie przeszedł kwalifikacji.

Liderem ekipy jest trzeci zawodnik TCS Karl Geiger. Obok niego we Włoszech zaprezentują się: Martin Hamann, Stephan Leyhe, Pius Paschke, Luca Roth i Constantin Schmid.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, po 11 z 30 konkursów, Geiger zajmuje drugie miejsce. Liderem jest Japończyk Ryoyu Kobayashi - 644 pkt, do którego Niemiec traci 25.

Wieczorne konkursy na obiekcie HS 104 odbędą się w sobotę i niedzielę.

źródło:

Zobacz więcej