Powstał robot do robienia pizzy. Setki placków w godzinę

Robot robi pizzę od sztancy, według przepisów, które ma zapisane w pamięci. Można mu jednak złożyć nietypowe zamówienie (fot. Shutterstock/TMON)

Pracownicy pizzerii mogą się zacząć zastanawiać nad zmianą fachu. W Las Vegas zaprezentowano bowiem właśnie robota, który świetnie sobie radzi z robieniem pizzy. Ta maszyna sama zagniecie ciasto, nałoży sos i całość przybierze dodatkami. Do tego w godzinę robi 300 placków o średnicy 35 cm.

Najlepsza pizza jest w Casercie i w Weronie

Najlepsze we Włoszech pizzerie są w mieście Caserta na południu i w Weronie na północy – taki jest werdykt autorów rankingu wydawnictwa Gambero...

zobacz więcej

Takie roboty do robienia pizzy obsługują właśnie gości, którzy przyjechali na targi elektroniki konsumenckiej w Las Vegas. Maszyny stworzył startup Picnic, który ma siedzibę w Seattle.

Robot robi pizzę od sztancy, według przepisów, które ma zapisane w pamięci. Można mu jednak złożyć nietypowe zamówienie. Kiedy takie dostanie, szybko sprawdza w internecie, jak je zrealizować i wprowadza odpowiednie zmiany do schematu. Prezes firmy, Clayton Wood, wyjaśnia, że to dobra okazja, by robot rozwijał swoje umiejętności.

Firma oferuje bezpłatną ofertę wstępną z modelem Robotics–as–a–Service (robot jako usługa), w ramach której klient otrzymuje system operacyjny bez wydawania pieniędzy z góry. W następnej kolejności firma dostarcza, instaluje i utrzymuje robotyczny system „szefa kuchni” na zasadzie abonamentu.

źródło:

Zobacz więcej