RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Prokuratura wniosła kasację ws. wyroku znanego dziennikarza

Do Sądu Najwyższego wpłynęła kasacja od prawomocnego wyroku ws. wypadku spowodowanego przez Piotra Najsztuba (fot. PAP/Marcin Gadomski)
Do Sądu Najwyższego wpłynęła kasacja od prawomocnego wyroku ws. wypadku spowodowanego przez Piotra Najsztuba (fot. PAP/Marcin Gadomski)

Prokuratora Okręgowa w Warszawie wniosła do Sądu Najwyższego kasację od prawomocnego wyroku ws. wypadku, który spowodował Piotr Najsztub. Chodzi o potrącenie 77-latki w 2017 r.

Sąd uniewinnił dziennikarza Piotra Najsztuba

Sąd Okręgowy w Warszawie uniewinnił Piotra Najsztuba i utrzymał tym samym w mocy zaskarżony wyrok Sądu Rejonowego w Piasecznie ws. wypadku, który...

zobacz więcej

W listopadzie 2019 r. Sąd Okręgowy w Warszawie uniewinnił dziennikarza Piotra Najsztuba i utrzymał tym samym w mocy zaskarżony wyrok Sądu Rejonowego w Piasecznie ws. wypadku, który mężczyzna spowodował w październiku 2017 r. Dziennikarz potrącił wtedy przechodzącą przez pasy 77-letnią kobietę.

– 8 stycznia Prokurator Okręgowy w Warszawie wniósł do Sądu Najwyższego kasację od prawomocnego wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie, który utrzymywał wyrok Sądu Rejonowego w Piasecznie – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik.

Dodała, że wyrok Sądu Rejonowego w Piasecznie uniewinniał Piotra N. od popełnienia przestępstwa polegającego na spowodowaniu 5 października 2017 r. wypadku drogowego, w wyniku którego pokrzywdzona doznała obrażeń ciała.

Uznając, że sąd odwoławczy popełnił błędy co do oceny sądu I instancji, prokurator wniósł kasację oraz o uchylenie wyroku i przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania w postępowaniu odwoławczym Sądowi Okręgowemu w Warszawie.

„Zarzuty kasacji dotyczą (…) naruszenia prawa procesowego, polegającego na nierzetelnej kontroli odwoławczej pomijającej konieczność kompleksowego rozważenia wszystkich zarzutów odwoławczych” – poinformował w komunikacie rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

Poddano w wątpliwość czy Sąd I Instancji podjął się „wszystkich możliwych do przeprowadzenia czynności procesowych mogących skutkować wyjaśnieniem i usunięciem wątpliwości” w sprawie winy m.in. „przyczynienia się do potrącenia pokrzywdzonej”. Niepodjęcie wszystkich możliwych środków miało skutkować „błędną oceną”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej