RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Harry i Meghan chcą się wycofać. Pałac Buckingham wydał oświadczenie

Księżna Meghan i książę Harry chcą normalnie pracować (fot. PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA)

„Rozumiemy ich pragnienie, aby przyjąć inne podejście, ale są to skomplikowane kwestie, które będą wymagały czasu. Dyskusje z księciem i księżną Sussex są na wczesnym etapie” – napisał w oświadczeniu Pałac Buckingham, odnosząc się do zapowiedzi księcia Harry'ego i księżnej Meghan o rezygnacji z roli wysokich rangą członków rodziny królewskiej.

Książę Harry z żoną nie będą „wysokimi rangą” członkami rodziny królewskiej

Wnuk królowej brytyjskiej Elżbiety II książę Harry i i jego amerykańska małżonka księżna Meghan ogłosili, że rezygnują z roli „wysokich rangą”...

zobacz więcej

W środę wieczorem Harry i Meghan niespodziewanie poinformowali, że zamierzają zrezygnować z roli wysokich rangą członków rodziny królewskiej, chcą pracować, aby stać się niezależnymi finansowo oraz planują dzielić swój czas miedzy Wielką Brytanią a Ameryką Północną.

„Zamierzamy wycofać się jako »wysocy rangą« członkowie rodziny królewskiej i pracować, aby stać się niezależnymi finansowo, jednocześnie nadal w pełni wspierając Jej Królewską Mość. To z waszą zachętą, szczególnie w ciągu ostatnich kilku lat, czujemy się gotowi na tę zmianę” – napisali w oświadczeniu zamieszczonym na Instagramie. Dodali jednak, że zamierzają „kontynuować wypełnianie obowiązków wobec Królowej, Wspólnoty Narodów i instytucji objętych patronatem”.

W październiku ubiegłego roku książę Harry i Meghan publicznie ujawnili swoje zmagania z tym, że ich życie znajduje się pod nieustanną obserwacją mediów.

Jak podała stacja BBC, Harry i Meghan nie uprzedzili nikogo z rodziny królewskiej o swoim postanowieniu. Według jej źródeł, Pałac Buckingham jest „rozczarowany” tym oświadczeniem, a część z członków rodziny królewskiej czuje się „dotknięta” formą, w jakiej zostało go ogłoszone.

35-letni książę Harry jest wnukiem królowej Elżbiety II i młodszym synem następcy tronu księcia Karola i księżnej Diany. Jest szósty w kolejce do brytyjskiego tronu – po Karolu, swoim starszym bracie Williamie i trójce jego dzieci.

W 2018 r. Harry poślubił trzy lata starszą od siebie amerykańską aktorkę Meghan Markle, która była rozwódką. W maju zeszłego roku na świat przyszedł ich syn Archie.

W zeszłym roku w filmie dokumentalnym stacji ITV księżna Meghan przyznała, że macierzyństwo było dla niej „trudnością” z powodu intensywnego zainteresowania mediów. Z kolei Harry, odnosząc się do doniesień medialnych o rozdźwięku między nim a jego starszym bratem, powiedział, że wraz z Williamem znajdują się na „innych ścieżkach”.

źródło:

Zobacz więcej