Na imprezie plenerowej pobił, dusił i zgwałcił nastolatkę. Jest wyrok

Sprawcę zatrzymano zaraz po zdarzeniu. Ale nigdy nie przyznał się do winy (fot. Shutterstock/Natasa Adzic)

Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu skazał na cztery lata pozbawienia wolności 21 letniego Bogdana R., który brutalnie pobił i zgwałcił w parku 17-latkę – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Opolu. Wyrok jest nieprawomocny.

Ośmiolatka zgwałcona przez 12-latka. Szpital nie pomógł dziewczynce

Ośmiolatka, która miała być ofiarą gwałtu, nie została przyjęta na oddział szczecińskiego szpitala. Rzecznik placówki przyznaje, że nie zadziałała...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w nocy z 11 na 12 maja 2019 r. w lesie przy Alejach Jana Pawła II w Kędzierzynie-Koźlu, podczas odbywającej się w tym miejscu imprezy plenerowej.

Jak ustalono podczas śledztwa, w pewnym momencie biorąca udział w imprezie 17-latka odeszła od grupy uczestników zabawy.

Bogdan R. poszedł za nią. Znał swoją ofiarę. Gdy wiedział, że nikt ich nie widzi, uderzył dziewczynę w tył głowy pałką teleskopową, a następnie dusząc, zgwałcił ją. Pokrzywdzona bezpośrednio po zdarzeniu poinformowała policjantów, którzy zatrzymali sprawcę.

W trakcie śledztwa oskarżony nie przyznawał się do winy, jednak oprócz zeznań pokrzywdzonej, na jego niekorzyść przemawiały zabezpieczone ślady biologiczne.

Sąd uznał Bogdana R. za winnego zarzucanych mu czynów i wymierzył mu karę czterech lat więzienia. Skazany ma siedmioletni zakaz kontaktowania się w jakiejkolwiek formie z pokrzywdzoną i zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 50 metrów.

W tym czasie nie może podejmować żadnej pracy związanej z wychowaniem, opieką i edukacją małoletnich. Został również zobowiązany do zapłacenia 15 tys. zł pokrzywdzonej tytułem zadośćuczynienia. Wyrok nie jest prawomocny.

źródło:

Zobacz więcej