RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Awanturnik z siekierą rzucił się na policjantów. Został postrzelony

Szczęśliwie ostrze siekiery nie pokonało kamizelki kuloodpornej, w którą wyposażony był policjant (fot. arch.PAP/Tomasz Waszczuk)
Szczęśliwie ostrze siekiery nie pokonało kamizelki kuloodpornej, w którą wyposażony był policjant (fot. arch.PAP/Tomasz Waszczuk)

Awanturujący się w jednej z wrocławskich kamienic mężczyzna wpierw uszkodził drzwi sąsiada, a następnie zaatakował siekierą wezwanych na miejsce policjantów. Do obezwładnienia mężczyzny policjanci zmuszeni byli użyć broni – relacjonuje w rozmowie z portalem tvp.info nadkom. Kamil Rynkiewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Napastnik trafił do szpitala.

Do baru z siekierą. Z zazdrości zaatakował klienta w lokalu żony

Policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca Pragi Północ, który siekierą uderzył w głowę klienta jednego z lokali gastronomicznych – przekazała w...

zobacz więcej

Zgłoszenie ws. uzbrojonego w siekierę, agresywnego mężczyzny biegającego po klatce schodowej w budynku przy ul. Kościuszki we Wrocławiu policja otrzymała po godz. 11.

Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, mężczyzna wybiegł z mieszkania z siekierą i zadał nią cios policjantowi. Szczęśliwie ostrze zatrzymało się na kamizelce kuloodpornej funkcjonariusza.

– Policjanci użyli wobec napastnika broni, skutecznie go obezwładniając – przekazał kadkom. Rynkiewicz. Dodał, że zaatakowany nie odniósł poważnych obrażeń.

Raniony napastnik został opatrzony na miejscu, a następnie przewieziony do szpitala. Nie ma informacji, by jego życiu zagrażało niebezpieczeństwo.

Jak przyznaje policja, można sobie wyobrazić konsekwencje, gdyby mężczyzna skonfrontował się z mieszkańcami kamienicy. Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy szczęśliwie do tego nie doszło.

Na miejscu zdarzenia nad wyjaśnianiem jego okoliczności i powodów agresywnego zachowania napastnika pracują śledczy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz prokurator.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej