Pół roku więzienia za zabicie kota

47-latek z Kędzierzyna-Koźla został skazany na pół roku za zabicie kota (fot. Shutterstock/Alexander Raths)

Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Opolu, na karę sześciu miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności skazał Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu 47-letniego Piotra M. za zabicie kota. Wyrok nie jest prawomocny.

Gruzin ścigany za morderstwo w Grecji wpadł na wrocławskim lotnisku

46-letni obywatel Gruzji, podejrzany o dokonanie morderstwa w Grecji, został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej na wrocławskim...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w kwietniu 2019 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Jak ustalono w trakcie śledztwa, w pobliżu parkingu sklepowego Piotr M. złapał kota, wrzucił go do plecaka, który następnie kopał i rzucał nim o ziemię tak długo, aż zabił zwierzaka. W chwili popełnienia czynu mężczyzna był pijany.

Prokurator oskarżył podsądnego o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad kotem i zażądał dla niego kary bezwzględnego pozbawienia wolności. 47-latek przyznał się do winy, tłumacząc swoje zachowanie upojeniem alkoholowym.

Sąd wymierzył Piotrowi M. karę pół roku pozbawienia wolności, nawiązkę w wysokości półtora tysiąca złotych oraz wydał zakaz posiadania jakichkolwiek zwierząt przez trzy lata. Wyrok jest nieprawomocny.

źródło:
Zobacz więcej