RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Ambasada Chin wsparła WOŚP. Przekazała dar na licytację

Chiński dyplomata przekazał na licytację obraz z motywem ryb, tkany jedwabnymi nićmi (fot. FB/Jurek Owsiak)

„Sekretarz ambasady zadzwonił do Fundacji i przekazał, że Ambasador Chin chciałby się spotkać i osobiście przekazać przedmiot na licytację, ponieważ doskonale wie, czym jest Fundacja WOŚP i że organizujemy ogromny, odbywający się w całej Polsce i na świecie Finał” – poinformował w mediach społecznościowych Jerzy Owsiak, prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

„Pokazaliśmy, że nadal gramy”. Prawie 176 mln zł zebrano podczas 27. finału WOŚP

175 mln 938 tys. 717 zł i 56 gr zebrano podczas tegorocznego 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – poinformował w piątek szef Fundacji...

zobacz więcej

Jak poinformował Owsiak, rozmowa z ambasadorem Chin w Polsce, Liu Guangyuan, odbyła się w języku polskim. Podczas godzinnego spotkania prezes Fundacji WOŚP opowiedział dyplomacie o festiwalu oraz o mieszkających w Chinach Polakach, którzy są zaangażowani w zbiórkę odbywającą się w ramach Finału WOŚP.

„(…) zdążyłem jeszcze wspomnieć Panu Ambasadorowi, że w Polsce wiele lat temu niezwykle popularne były chińskie termosy i chińskie… ręczniki. Nie zagłębiałem się już w tłumaczenie historii Towarzystwa Przyjaciół Chińskich Ręczników, ale sądząc po bardzo pogodnym usposobieniu Pana Ambasadora myślę, że kiedyś ten moment może nastąpi” – napisał Owsiak na Facebooku.

Chiński dyplomata przekazał na licytację obraz z motywem ryb, tkany jedwabnymi nićmi. Dzieło jest zapakowane w ozdobne pudło.

„(…) kiedy piszę te słowa na koncie Orkiestry jest już ponad 6 mln złotych, a na koncie licytacji ponad 3 miliony. Niewiarygodne, ale prawdziwe” – napisał Owsiak.

źródło:
Zobacz więcej