RAPORT

Pogarda

Jest z czego odchudzać popularne produkty. Sprawdź, ile cukru jest w soku lub pizzy

Z badań wynika, że ponad 22 proc. uczniów szkół podstawowych i gimnazjów boryka się nadwagą lub otyłością (fot. Shutterstock/Paolya)
Z badań wynika, że ponad 22 proc. uczniów szkół podstawowych i gimnazjów boryka się nadwagą lub otyłością (fot. Shutterstock/Paolya)

Najnowsze

Popularne

Ile cukru jest w sokach, napojach gazowanych, jogurcie czy ketchupie? Sięgając po niektóre produkty nawet nie przypuszczamy, że zawierają cukier.

Eksperci: wieczorne podjadanie bezwzględnym sprawcą tycia

Sięganie po przekąski tuż przed snem uchodzi za jeden z najcięższych kulinarnych grzechów. Czy rzeczywiście wieczorne podjadanie może zaprzepaścić...

zobacz więcej

Badania Instytutu Żywności i Żywienia wskazały, że już ponad 22 proc. uczniów szkół podstawowych i gimnazjów boryka się nadwagą lub otyłością.

Na szczęście, zagrożenia dla zdrowia publicznego płynące z nadmiernej konsumpcji cukru dostrzega coraz więcej krajów na świecie. Naprawdę jest z czego odchudzać słodzone napoje. Typowa zawartość cukru w popularnych napojach wynosi np.:

– w przypadku coli (mała butelka 500 ml) – 17,5 kostki, – w napojach energetycznych (standardowa puszka 250 ml) – 6,5 kostki.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej