RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Rafalska o podróży Grodzkiego do Brukseli: Niepotrzebna eskapada

– Mam wrażenie, że marszałek Grodzki poszybował wysoko w ocenie kompetencji marszałka Senatu. Ta próba prowadzenia samodzielnej, alternatywnej polityki zagranicznej nie powinna absolutnie mieć miejsca – powiedziała w TVP1 posłanka do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Rafalska, komentując brukselską wizytę marszałka Senatu.

Trzy tysiące złotych, dwa tysiące, tysiąc pięćset, pięćset dolarów. Grodzki oskarżany o korupcję

Trzy tysiące złotych, dwa tysiące, tysiąc pięćset, pięćset dolarów. To kwoty, które według relacji świadków, miał przyjąć jako łapówkę – kiedy...

zobacz więcej

Elżbieta Rafalska, b. minister rodziny, pracy i polityki społecznej, a obecnie posłanka do Parlamentu Europejskiego komentowała w „Kwadransie politycznym” zaplanowaną na dzisiaj podróż marszałka Senatu. Tomasz Grodzki udaje się do Brukseli, gdzie będzie rozmawiał na temat praworządności m.in. z wiceszefową Komisji Europejskiej Vierą Yourovą.

– Mam wrażenie, że marszałek Grodzki poszybował wysoko w ocenie kompetencji marszałka Senatu. Ta próba prowadzenia samodzielnej, alternatywnej polityki zagranicznej nie powinna absolutnie mieć miejsca – powiedziała w TVP1.

W ocenie byłej minister argument kierowania się dobrem Polski „ został zużyty już przez ekipę PO i lewicy”. – Niepotrzebna, zbędna eskapada – oceniła. – Trudno jest ograniczać marszałka w wojażach. Oby tylko nie przekraczał swoich kompetencji – wskazała posłanka do PE.

Rafalska skomentowała też pojawiające się oskarżenia wobec Grodzkiego ws. domniemanej korupcji. – Jeśli odnosimy się do argumentacji, że to nie był szpital publiczny, tylko gabinet prywatny to najbardziej kuriozalne tłumaczenie, które zdarzyło mi się słyszeć – oceniła. Jej zdaniem sytuacja stanowi obciążenie dla PO. – Ale jest to też niezwykle obciążające marszałka Grodzkiego – oceniła. – Jednak ilość zgłaszanych spraw jest niepokojąco duża – dodała.

Profesor, obecnie marszałek Senatu stanowczo odpiera zarzuty i twierdzi, że nie uzależniał wykonywania procedur medycznych od wpłat ani ich nie przyjmował. W środę poinformował, że jego prawnik przygotował trzy prywatne pozwy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej