RAPORT

Tusk kontra Tusk

Czaputowicz: Ewakuowano ambasador Polski w Iraku

Sytuacja w Iraku i Iranie uległa gwałtownemu zaostrzeniu po zabiciu przez siły USA gen. Sulejmaniego (fot. PAP/EPA/ALI HAIDER)
Sytuacja w Iraku i Iranie uległa gwałtownemu zaostrzeniu po zabiciu przez siły USA gen. Sulejmaniego (fot. PAP/EPA/ALI HAIDER)

Beata Pęksa, ambasador RP w Bagdadzie, została ewakuowana ze względów bezpieczeństwa. – Mamy kontakt z polskim dowództwem. W jednej z tych baz są polscy żołnierze, ale wiemy na pewno, że oni nie ucierpieli w atakach w Iraku – powiedział w radiowej „Trójce” minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.

Ambasada USA w Iraku wzywa Amerykanów do opuszczenia kraju

Ze względu na rosnące napięcia w Iraku i całym regionie ambasada USA w Iraku wzywa Amerykanów do natychmiastowego opuszczenia kraju – przekazała...

zobacz więcej

Ewakuacja została przeprowadzona na prośbę Brytyjczyków (polska placówka dyplomatyczna w Bagdadzie mieści się w strefie międzynarodowej na terenie Ambasady Wielkiej Brytanii).

Sytuacja w Iraku i Iranie uległa gwałtownemu zaostrzeniu po tym, jak Amerykanie zabili w ataku w Bagdadzie najważniejszego dowódcę wojskowego Iranu, generała Kasema Sulejmaniego.

W piątek 3 stycznia ambasada USA wezwała swoich obywateli do natychmiastowego wyjazdu z Iraku drogą lotniczą, a jeżeli to będzie niemożliwe, drogą lądową do krajów sąsiadujących z Irakiem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej