RAPORT

Pogarda

Gen. Piotrowski: Spodziewane są kolejne ataki

Najnowsze

Popularne

– Zarówno w lokalizacji Al Asad, jak i lokalizacji Irbil byli polscy żołnierze. W Iraku mamy obecnie ok. 260 żołnierzy i pracowników w ramach polskiego kontyngentu wojskowego - powiedział gen. dyw. Tomasz Piotrowski. Jak podkreślił, dzięki zachowaniu procedur „wszyscy żołnierze są cali i zdrowi, zarówno nasi jak - co wynika z informacji - również żołnierze koalicyjni i pracownicy koalicyjni”.

Atak rakietowy na bazę USA w Kirkuku. Zginął cywilny pracownik misji

Cywilny pracownik amerykańskiej misji wojskowej w Iraku zginął w ataku rakietowym, do jakiego doszło w piątek koło miasta Kirkuk na północy Iraku –...

zobacz więcej

Jak zaznacza dowódca operacyjny rodzajów sił zbrojonych, z napływających w nocy i dziś rano meldunków wynika, że nikt w obu bazach nie ucierpiał. – We wszystkich bazach zostały przeprowadzone alarmy schronowe. Mamy 100-procentową pewność, że całkowicie zadziałały procedury bezpieczeństwa. Dzięki przygotowaniu, wyszkoleniu i doświadczeniu nasze wojsko jest bezpieczne – oświadczył gen. Piotrowski.

Zaznaczył jednak, że w jego ocenie sytuacja bezpieczeństwa teraz jest niestabilna i należy spodziewać się kolejnych ataków. – Tak jak obserwujemy w dalszym ciągu, widzimy deklaracje przywódców różnych organizacji przeprowadzenia dalszych ataków – powiedział.

– Otrzymujemy informacje wywiadowcze, że do takich ataków może dochodzić. Żołnierze są cały czas wyposażeni w indywidualne środki obrony, cały czas są trenowane procedury w przypadku przeprowadzeniu ataku – zapewnia gen. dyw. Piotrowski.

Straty materialne są szacowane.

– Nie jest w tej chwili rozważana ewakuacja żołnierzy. Musimy pamiętać, że jesteśmy tam w ramach koalicji. Zarówno tej, która walczy z organizacją ISIS, jak również w ramach misji szkoleniowej. Jesteśmy wiarygodnym sojusznikiem, który realizuje zadania zgodnie z deklaracjami poszczególnych operacji – oświadczył dowódca operacyjny rodzajów sił zbrojnych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej