Ukraiński samolot pasażerski rozbił się w Iranie. Nikt nie przeżył

Przyczyna katastrofy nie jest znana (fot. PAP/EPA/ALYONA ZYKINA)

Boeing 737 ukraińskich linii lotniczych ze 176 osobami na pokładzie rozbił się tuż po starcie z lotniska Imama Chomeiniego pod Teheranem. Irańska agencja informacyjna Fars podała, że przyczyną najpewniej były problemy techniczne maszyny. Wszyscy na pokładzie ponieśli śmierć.

Katastrofa samolotu w Kazachstanie. Rozpadł się na kawałki

W katastrofie samolotu w pobliżu miasta Ałmaty w Kazachstanie zginęło 15 osób. 66 osób odniosło obrażenia, 50 z nich hospitalizowano. Stan 12...

zobacz więcej

– Po starcie z lotniska Imama Chomeiniego samolot spadł na ziemię pomiędzy miejscowościami Parand i Szahriar – poinformował rzecznik agencji lotnictwa cywilnego Reza Dżafarzadeh.

Rzecznik dodał, że na miejscu katastrofy pracują już eksperci i śledczy w związku ze wszczęciem dochodzenia. – Maszyna stoi w ogniu, ale wysłaliśmy już kilka ekip. Być może będziemy w stanie ocalić jakichś pasażerów – powiedział dla państwowej telewizji Pirhossein Koulivand, szef irańskiej agencji ds. sytuacji nadzwyczajnych i klęsk żywiołowych.

Samolot leciał do Kijowa – twierdzą irańskie media. Początkowo informowano, że na pokładzie znajdowało się 170 osób. Później władze lotniska podały bardziej precyzyjne dane. Z kolei premier Ukrainy napisał, że na pokładzie było 176 osób.

„Na razie sprawdzamy liczbę obywateli Ukrainy. Według wstępnych danych zarejestrowanych było 167 pasażerów oraz dziewięciu członków załogi” – napisał na Facebooku premier Ukrainy Ołeksij Honczaruk.

Agencja Reutera podała, że powodem katastrofy były problemy techniczne zaraz po starcie; ich natura nie jest jeszcze znana.

Reuters przypomina, że produkowany od późnych lat 90. Boeing 737-800 cieszy się reputacją dobrej maszyny w przeciwieństwie do nowocześniejszego Boeing 737 MAX, który – jako model – był unieruchomiony przez 10 miesięcy po dwóch głośnych katastrofach, do jakich doszło w ostatnich latach.

Tożsamość i narodowość pasażerów oraz załogi feralnego samolotu UIA nie jest jeszcze znana.

źródło:
Zobacz więcej