Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Pożar w pustostanie. Strażacy znaleźli zwęglone ciała

Pożar gasiło pięć jednostek straży pożarnej (fot. PAP/Rafał Guz)

Dwa zwęglone ciała znaleźli strażacy podczas gaszenia pożaru pustostanu po byłym przedszkolu w Słubicach (woj. lubuskie). Jedna osoba została z niego ewakuowana. – Pożar został opanowany i trwa oddymianie budynku – przekazał w środę w nocy rzecznik lubuskiej Straży Pożarnej kpt. Dariusz Szymura.

Łodź: Pożar autobusu [WIDEO]

Zapalił się autobus na ul. Jana Pawła II - Rogozińskiego w Łodzi. – Na miejscu 4 zastępy gaszą pożar. Pasażerowie opuścili autobus przed naszym...

zobacz więcej

Zgłoszenie o pożarze w opuszczonym budynku po przedszkolu „Pinokio” przy ul. 1 Maja w Słubicach wpłynęło do Straży Pożarnej we wtorek przed godz. 22. Kiedy strażacy przyjechali na miejsce, ogień obejmował parter, piętro i strop budynku.

Podczas akcji gaśniczej we wnętrzu pustostanu strażacy znaleźli dwa zwęglone ciała. Jedna osoba przebywająca w budynku została z niego ewakuowana. Nie wymagała pomocy lekarskiej.

Asp. Magdalena Jankowska z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach poinformowała, że na tę chwilę nie są znane wiek, płeć ani tożsamość osób znalezionych w pożarze.

– Postępowanie mające to wyjaśnić, jak również ustalić przyczynę pożaru, będzie prowadzone pod nadzorem prokuratora. Po zakończeniu działań przez strażaków zostaną przeprowadzone szczegółowe oględziny – powiedziała Jankowska.

Dodała, że w tym opuszczonym budynku dochodziło wcześniej do pożarów. Był on odwiedzany przez osoby postronne, w tym bezdomnych.

źródło:

Zobacz więcej