RAPORT

Pogarda

Twoje Info: Boże Narodzenie w Kamerunie [GALERIA]

Zdjęcia od misjonarza związanego z poznańską Fundacją Redemptoris Missio (fot. Alojzy Chrószcz/Twoje Info)
Zdjęcia od misjonarza związanego z poznańską Fundacją Redemptoris Missio (fot. Alojzy Chrószcz/Twoje Info)

Najnowsze

Popularne

Nowy Rok w Kamerunie. Na platformę TWOJE INFO otrzymaliśmy zdjęcia i serdeczne pozdrowienia od o. Alojzego Chrószcza, który jako misjonarz pomaga ubogim w Afryce.

Orszaki Trzech Króli. Czekamy na więcej Waszych zdjęć [GALERIA]

W tegorocznym Orszaku Trzech Króli wzięło udział 900 miejscowości z Polski i zagranicy. 6 stycznia 2020 roku hasłem orszaków są słowa „Cuda, cuda...

zobacz więcej

O. Alojzy jest misjonarzem pracującym w parafii na terenie jednej z afrykańskich wiosek. Duchowny jest związany z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, która została stworzona jako profesjonalne zaplecze dla polskich misjonarzy prowadzących działalność medyczną wśród chorych w najuboższych krajach świata.

Fundacja powstała w 1992 r. w Poznaniu z inicjatywy środowiska naukowego Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Swoją działalnością objęła przez lata istnienia kilkadziesiąt misyjnych szpitali, przychodni i punktów medycznych m.in. w Tanzanii, Kamerunie, Zambii, Etiopii i Ugandzie.

Obecnie na terenie Kamerunu, gdzie swoją działalność misyjną prowadzi o. Alojzy, Fundacja Redemptoris Missio pomaga w budowie szkoły dla 500 dzieci.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej