RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

IKEA zapłaci 46 mln dolarów odszkodowania za śmierć dwulatka

Wadliwa komoda zabiła co najmniej ośmioro dzieci na całym świecie (fot. Budrul Chukrut/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Rodzice tragicznie zmarłego dwulatka otrzymają od IKEI 46 mln dolarów odszkodowania. Ich dziecko zostało śmiertelnie przygniecione przez zakupioną w sklepie IKEA komodę Malm w 2017 r. Przedsiębiorstwo zgodziło się na ugodę i zobowiązało się do wypłacenia rekordowej w historii USA kwoty.

Tragiczny wypadek. Żuraw runął, bo robotnicy wykręcili za dużo śrub

Dwóch robotników zginęło, a jeden został ranny gdy zawalił się 30-metrowy żuraw przy budowanym wieżowcu w południowokoreańskim mieście Incheon....

zobacz więcej

– Chociaż żadna ugoda nie może zmienić tragicznych wydarzeń, które nas tu przywiodły, ze względu na rodzinę i wszystkich zaangażowanych w sprawę, jesteśmy wdzięczni, że spór ten został rozstrzygnięty – poinformował rzecznik IKEI.

Kwota ugody została ogłoszona także przez prawników reprezentujących Joleen i Craiga Dudka, rodziców zmarłego dziecka. Mieszkająca w Kalifornii para otrzyma rekordowe 46 mln dolarów.

Jak podaje „New York Times”, komoda najprawdopodobniej przewróciła się na dziecko podczas zabawy. Według ustaleń biegłych do uduszenia doszło poprzez nacisk szafki na jego szyję. Dwulatek zmarł w maju 2017 r.

Wadliwa komoda zabiła co najmniej ośmioro dzieci na całym świecie. Władze IKEI zdecydowały się na wycofanie komody Malm ze sprzedaży po tym, jak klienci zaczęli zgłaszać istniejącą w szafce usterkę.

źródło:
Zobacz więcej