RAPORT

Pogarda

Iran uznał Pentagon i siły zbrojne USA za organizację terrorystyczną

Ustawę parlament przyjął jednogłośnie (fot. PAP/EPA/ICANA NEWS AGENCY)
Ustawę parlament przyjął jednogłośnie (fot. PAP/EPA/ICANA NEWS AGENCY)

Najnowsze

Popularne

Irański parlament przyjął ustawę uznającą armię amerykańską i cały Pentagon jako organizację terrorystyczną. To odpowiedź na ubiegłotygodniowy atak USA, w którym zginął irański generał Kasem Sulejmani. Za projektem jednogłośnie opowiedzieli się wszyscy deputowani – informuje irańska agencja Tasnim.

Światowe agencje: USA wychodzą z Iraku. Szef Pentagonu: Nic takiego nie planujemy

Stany Zjednoczone nie mają w planach wycofania się z Iraku – stwierdził w poniedziałek szef Pentagonu Mark Esper. Informacje, że wojskowa koalicja...

zobacz więcej

Ustawa została podpisana przez 206 parlamentarzystów, w tym członków prezydium parlamentu i komisji integracji budżetowej. Jeden z artykułów przewiduje bowiem 200 mln euro dofinansowania jednostce specjalnej Kuds, w celu wzmocnienia sił wojskowych Iranu.

We wtorek rano irańska agencja IRNA podała, że ciało zabitego w amerykańskim ataku w Bagdadzie irańskiego generała Kasema Sulejmaniego, dowódcy elitarnej jednostki Al-Kuds, przywieziono do Kerman, jego rodzinnego miasta na południowym wschodzie Iranu

Państwowa telewizja irańska pokazywała na żywo jak tysiące ludzi zgromadziły się na ulicach Kerman, w tym wielu ubranych na czarno w związku z żałobą po Sulejmanim.

Uroczystości pogrzebowe Sulejmaniego w Iranie rozpoczęły się w poniedziałek; zgromadziły w Teheranie setki tysięcy osób, a według niepotwierdzonych informacji irańskiej telewizji – miliony ludzi.

Duchowy przywódca Iranu Ali Chamenei oświadczył , że odejście generała Sulejmaniego jest „gorzkie”, ale „walka będzie kontynuowana aż do zwycięstwa”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej