RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Czarzasty do Giertycha: Jest Pan kawałem zakompleksionego, próbującego ukryć poglądy chama

Związany z opozycją prawnik wyśmiał trudności Lewicy w wyborze wspólnego kandydata na prezydenta (fot. arch.PAP/ Marcin Gadomski)
Związany z opozycją prawnik wyśmiał trudności Lewicy w wyborze wspólnego kandydata na prezydenta (fot. arch.PAP/ Marcin Gadomski)

„Jedni piszą ,że Pana wypowiedź jest niegrzeczna. Drudzy pytają czy w ten sposób zdobywa Pan głosy dla Pani Kidawy Błońskiej? A ja napiszę wprost. Jest Pan kawałem zakompleksionego, próbującego ukryć swoją przeszłość i poglądy chama” – napisał na Twitterze do Romana Giertycha lider SLD Włodzimierz Czarzasty. To reakcja na wczorajszy wpis, w którym związany z opozycją prawnik wyśmiał trudności Lewicy w wyborze wspólnego kandydata na prezydenta.

Razem poparło Biedronia jako wspólnego kandydata Lewicy na prezydenta

Rada Krajowa Razem udzieliła poparcia Robertowi Biedroniowi jako wspólnemu kandydatowi koalicji lewicowej w wyborach prezydenckich; wcześniej...

zobacz więcej

„To naprawdę ekscytujące prawybory na lewicy. Wciąż nie wiemy, czy p. Śmiszek będzie kandydatem na prezydenta, a p. Biedroń na pierwszą damę, czy na odwrót. Naród zamarł w oczekiwaniu” – napisał wczoraj Giertych. Związany z opozycją prawnik skomentował trudności Lewicy w wyborze wspólnego kandydata na prezydenta. Najpoważniejszym pretendentem Lewicy wydaje się obecnie Robert Biedroń, popierany od wczoraj przez SLD, a od dziś przez Razem. Z kolei przed kilkoma dniami na Twitterze niejednoznaczne sygnały dotyczące ewentualnej własnej kandydatury wykazywał partner Biedronia – Krzysztof Śmiszek.

Sprawę skomentował Czarzasty. Jak stwierdził, zdaniem niektórych ton Giertycha jest „niegrzeczny”. Z kolei inni mają pytać, czy prawnik „zdobywa głosy” dla kandydatki PO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Lider SLD ma jednak inny pogląd na sprawę. „Jest Pan kawałem zakompleksionego, próbującego ukryć swoją przeszłość i poglądy chama” – napisał do Giertycha Czarzasty. To prawdopodobnie aluzja do faktu przewodzenia przez Giertycha przed 2007 r. Lidze Polskich Rodzin.

Wiele wskazuje na to, że Biedroń będzie wspólnym kandydatem Lewicy w nadchodzących wyborach prezydenckich.

– Kandydatem Nowej Lewicy będzie ta osoba, którą konwencja zatwierdzi, ale ja mogę powiedzieć, kogo będę rekomendował zarządowi do zatwierdzenia. Zgłoszę kandydaturę pana Roberta Biedronia – mówił wczoraj Czarzasty w Polsat News.

Z kolei dziś Biedroniowi udzieliła poparcia Rada Krajowa Razem. – Wcześniej kandydaturę lidera Wiosny zarekomendował zarząd krajowy ugrupowania – poinformowała rzeczniczka Razem Dorota Olko.

źródło:
Zobacz więcej