RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Hołownia coraz bliżej Kidawy-Błońskiej. Najwięcej w sondażu traci lider PSL

Prezydent Andrzej Duda utrzymuje dużą przewagę  (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)
Prezydent Andrzej Duda utrzymuje dużą przewagę (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)

Prezydent Andrzej Duda utrzymuje wciąż wysokie prowadzenie w sondażu prezydenckim – wynika z badania pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl. Na drugim miejscu jest kandydatka Koalicji Obywatelskiej, do której zbliża się były prezenter TVN.

Kto zyskuje, kto traci? Najnowszy sondaż prezydencki

Prezydent Andrzej Duda utrzymuje wysoką przewagę nad główną kontrkandydatką z Koalicji Obywatelskiej i pozostałymi kandydatami z poszczególnych...

zobacz więcej

Z badania wynika, że największym poparciem cieszy się obecny prezydent Andrzej Duda, na którego chce głosować 43 proc. ankietowanych. To wynik dokładnie taki sam co w badaniu sprzed tygodnia.

Na drugim miejscu znalazła się kandydatka KO Małgorzata Kidawa-Błońska z poparciem 26 proc. Oznacza to wzrost o 2 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim sondażem.

Na trzecim miejscu jest były prezenter TVN Szymon Hołownia, na którego chce zagłosować 16 proc. badanych. Oznacza to wzrost o 3 punkty.

Największy spadek zanotował z kolei lider PSL. Na Władysława Kosiniaka-Kamysza zamierza głosować 6 proc. ankietowanych, co oznacza spadek o 3 pkt proc.

W badaniu uwzględniono też Adriana Zandberga – lecz to Robert Biedroń będzie prawdopodobnie kandydatem Lewicy. Na lidera Razem głosować chce 5 proc. badanych, o 2 punkty mniej niż tydzień temu.

Poparcie dla prowadzącego w prawyborach zorganizowanych przez Konfederację Krzysztofa Bosaka wynosi 4 proc., bez zmian w porównaniu z poprzednim badaniem.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 27 do 31 grudnia 2019 roku, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1042 osób.

źródło:
Zobacz więcej