RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Groźny morderca i pedofil nie wyjdzie na wolność

Seryjny morderca i pedofil, nazywany przez media „Monstrum z Chorzowa”, nie wyjdzie na wolność. Sąd Okręgowy w Rzeszowie uznał, że Henryk Kukuła podlega tak zwanej ustawie o bestiach i ma zostać odizolowany w ośrodku w Gostyninie.

Seryjny morderca kobiet na Pomorzu. Prokuratura stawia kolejne zarzuty

Mężczyźnie, podejrzanemu o zabójstwo kobiety w czerwcu tego roku, przedstawiono zarzut zabójstwa kolejnych dwóch kobiet – w 2016 r. i 2018 r. –...

zobacz więcej

Henryk Kukuła, który od 25 lat przebywa w więzieniu, kończy w 2020 roku odbywanie kary. W jego sprawie interweniowało Ministerstwo Sprawiedliwości. Ostatecznie sąd postanowił, że mężczyzna zostanie umieszczony w zamkniętym ośrodku specjalnym w Gostyninie.

Henryk Kukuła pierwszego morderstwa dokonał w wieku 14 lat. Jego ofiarą była 4-letnia dziewczynka, którą udusił w piwnicy jednego z domów. Trafił wówczas do otwartego zakładu wychowawczego w Krupskim Młynie.

Podczas pobytu w ośrodku Kukuła zabił i wykorzystał 9-letniego chłopca. Jego zmasakrowane ciało znaleziono w lesie. Sekcja zwłok wykazała, że przed śmiercią dziecko zostało zgwałcone.

Kolejne ofiary Kukuły to dwaj chłopcy w wieku 4 i 5 lat. Ich ciała znaleziono w lesie w Rudzie Śląskiej. Za przestępstwa morderca z Chorzowa został skazany na 25 lat więzienia. Dzięki ustawie o tak zwanych bestiach nie wyjdzie na wolność.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej