Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Pożar hospicjum na Pomorzu. Nie żyją cztery osoby

W wyniku pożaru w hospicjum w Chojnicach, do którego doszło w nocy, cztery osoby zmarły, a 22 trafiły do szpitali. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez jednego z pensjonariuszy, który zapalił papierosa. – W budynku nie ma systemu sygnalizacji pożarowej, nie ma czujek. Wejścia do budynku były zamknięte – powiedział pomorski komendant wojewódzki PSP.

Kłęby dymu nad Warszawą. Pożar w pobliżu ratusza

Płonie hala magazynowa przy Alei Krakowskiej 274 w Warszawie. Na miejscu jest 11 wozów strażackich i 30 strażaków – przekazał portalowi tvp.info...

zobacz więcej

Pożar wybuchł ok. godz. 3.10. Na miejscu pracowało 14 zastępów straży pożarnej, policja oraz służby medyczne.

Oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku powiedział, że w wyniku pożaru cztery osoby zmarły, a 22 trafiły do szpitala, w tym policjant, który brał udział w ewakuacji, ponieważ zatruł się tlenkiem węgla. 17 osób zostało przewiezionych do szpitala w Chojnicach, a 5 – do szpitala w Człuchowie. Wśród ofiar jest jedna kobieta i trzech mężczyzn.

Pożar powstał w jednym z pomieszczeń hospicjum. – Wstępnie ustalono, że przyczyną mogło być zaprószenie ognia przez jednego z podopiecznych, który prawdopodobnie palił papierosa – powiedział oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku kom. Michał Sienkiewicz.

Policja będzie prowadziła dalsze śledztwo w tej sprawie. – Będziemy wykonywali szczegółowe oględziny, powołamy biegłego z zakresu pożarnictwa i wtedy będziemy mogli potwierdzić wstępne informacje – dodał Sienkiewicz.

Na miejsce pożaru przyjechał wojewoda pomorski Dariusz Drelich oraz Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Tomasz Komoszyński. Trwa posiedzenie sztabu kryzysowego.

W związku z tragedią w Chojnicach odwołano zaplanowany na poniedziałek Orszak Trzech Króli.

Burmistrz Chojnic Arseniusz Finster zapowiedział, że w związku z pożarem ogłosi dwudniową żałobę w mieście. Ma ona potrwać do środy wieczorem. – Życie osób, które zostały przewiezione do szpitali, nie jest zagrożone. Odwołuję również wszystkie imprezy w mieście, włącznie z koncertami noworocznymi – powiedział burmistrz Chojnic.

– Szkody, które powstały w wyniku pożaru we wnętrzu budynku hospicjum w Chojnicach, są znaczne – powiedział wojewoda pomorski Dariusz Drelich. Większość ofiar pożaru to osoby z powiatu chojnickiego – dodał.

Jak poinformował pomorski komendant wojewódzki PSP nadbryg. Tomasz Komoszyński pożar na numer alarmowy zgłosił personel hospicjum. – W budynku nie ma systemu sygnalizacji pożarowej; Nie ma czujek. Wejścia do budynku były zamknięte – powiedział.

źródło:
Zobacz więcej