Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Śnieg, wiatr i zagrożenie lawinowe. W Bieszczadach zima na całego

Powyżej górnej granicy lasu w Bieszczadach wiatr wieje z prędkością 70 km/godz. Ostatniej doby spadło około 10 cm świeżego śniegu – przekazał ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Paweł Szopa.

IMGW: ostrzeżenia przed oblodzeniem w 13 województwach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał w sobotę wieczorem ostrzeżenia pierwszego stopnia o możliwym oblodzeniu na drogach na...

zobacz więcej

– W niedziele rano na Połoninie Wetlińskiej, gdzie widoczność nie przekracza 30 metrów, było siedem stopni mrozu. Silny wiatr sprawia jednak, że temperatura odczuwalna jest tam znacznie niższa – powiedział ratownik.

Na połoninach silny wiatr i padający śnieg powoduje zawieje i zamiecie śnieżne. W górnych partiach leży średnio 50-60 cm śniegu.

Z kolei w bieszczadzkich dolinach termometry wskazują od jednego do trzech stopni mrozu; m.in. w Cisnej i Ustrzykach Górnych. Średnia pokrywa śnieżna waha się tam od 15 do 25 cm. Wieje słaby wiatr, widać w promieniu 300 metrów.

– W górnych partiach Bieszczad od kilku dni obowiązuje pierwszy, w pięciostopniowej, rosnącej skali, stopień zagrożenia lawinowego – przypomniał Szopa.

źródło:

Zobacz więcej