RAPORT

Demaskujemy fake newsy

IMGW: ostrzeżenia przed oblodzeniem w 13 województwach

Na południowych krańcach województw śląskiego i małopolskiego obowiązują ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał w sobotę wieczorem ostrzeżenia pierwszego stopnia o możliwym oblodzeniu na drogach na terenie ośmiu województw i częściowo pięciu dalszych.

Nadchodzi prawdziwa zima. W weekend spadnie śnieg

Przed nami jeszcze dwa cieplejsze dni. Później temperatura zacznie spadać, a w wielu regionach kraju pojawią się opady deszczu, deszczu ze śniegiem...

zobacz więcej

Ostrzeżenie o oblodzeniu obejmuje całość województw: pomorskiego, warmińsko–mazurskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i łódzkiego. Prawdopodobieństwo wystąpienia oblodzenia określono – w zależności od miejsca – na 70 do 90 proc.

Ostrzeżenia o oblodzeniu obejmują też niemal w całości obszary województw śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego oraz we wschodniej części wielkopolskiego. Prawdopodobieństwo określono tam na 90 proc. Ostrzeżenie IMGW o oblodzeniu obejmuje też przygraniczne tereny województwa dolnośląskiego, w sumie osiem powiatów. Prawdopodobieństwo oblodzenia określono tam na 80 proc.

Na terenie siedmiu województw – wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i pomorskiego obowiązuje ostrzeżenie 1. stopnia przed silnym wiatrem. Z kolei na południowych krańcach województw śląskiego i małopolskiego obowiązują ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu.


źródło:
Zobacz więcej