„Król drobiu” najbogatszym posłem

„Król drobiu” – Mirosław Koźlakiewicz (fot. PAP/Paweł Supernak)

Najbogatszym polskim posłem, z majątkiem wycenionym na 52,6 mln złotych, jest Mirosław Koźlakiewicz z PO – podał serwis money.pl. Według rankingu, w pierwszej dziesiątce jest w sumie aż siedmiu posłów Platformy Obywatelskiej, jeden z PSL, jeden z PJN i jeden z PiS.

Zdecydowana większość majątku zgromadzona przez posła Koźlakiewicza, zwanego „królem drobiu”, czyli blisko 48 mln zł, to wartość ferm, gospodarstw rolnych, mieszkań oraz kilkudziesięciu maszyn rolniczych. Ma też udziały w różnych spółkach związanych z branżą drobiarską.

Najbogatszy poseł jest też najbardziej zadłużony – na sumę 3,3 mln złotych. Cały dług to pieniądze pożyczone na inwestycje.

Posłowie na drugim i trzecim miejscu nie mogli się pochwalić majątkiem nawet w połowie takim, jak Koźlakiewicza. Obaj związani z PO – Andrzej Gut-Mostowy i Roman Kosecki – zgromadzili po 13,6 mln zł.

Również jeżeli chodzi o zgromadzoną gotówkę, przoduje PO – na 10 miejsc w rankingu zajęli 6. Na pierwszym miejscu znalazł się wymieniony już Andrzej Gut-Mostowy z 6,6 mln zł, zaraz po nim uplasował się Marian Filar z DKPSD (Demokratyczne Koło Poselskie Stronnictwa Demokratycznego) a na trzecim – również członek PO – Stanisław Żmijan, posiadacz 1,86 mln zł.

Money.pl ułożyło tekże ranking najbardziej zadłużonych polityków. I w nim okazało się, że przoduje PO. Z 10 najbardziej zadłużonych posłów, sześciu należy do partii Donalda Tuska, jeden do PJN, jeden do SLD i dwóch do PiS.

źródło:
Zobacz więcej