RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

O mało nie doprowadziła rodziny do bankructwa. Sąd odebrał jej dostęp do kart płatniczych

Uzależnienie kobiety zagrażało bytowi rodziny (fot. Shutterstock/George Rudy)

Sąd we Włoszech odebrał dostęp do kart płatniczych kobiecie uzależnionej od kompulsywnego kupowania. Do sądu zwróciła się jej rodzina, która stanęła w obliczu groźby bankructwa z powodu jej nałogu.

Wiadomo, w jakich uzależnieniach dominują kobiety, a w jakich mężczyźni

Ponad 74 proc. ogółu osób uzależnionych od zakupów stanowią w Polsce kobiety – tak wykazał projekt badawczy związany z uzależnieniami...

zobacz więcej

49-letnia mieszkanka miasta Pawia na północy wydała w krótkim czasie 30 tys. euro na ubrania, buty i torebki – podały włoskie media.

Gdy tylko mogła, odwiedzała sklepy w swoim mieście lub jeździła do innych, gdzie kupowała markowe, modne ubrania i akcesoria.

Jej najbliżsi podejmowali liczne i bezskuteczne próby, by przekonać ją do tego, by wydawała mniej. Niekontrolowane zakupy stały się jej obsesją, która przerodziła się w uzależnienie, zagrażające bytowi rodziny.

To na jej prośbę sąd w Pawii mianował specjalnego opiekuna z zadaniem udzielenia kobiecie pomocy. Jednocześnie sądowo pozbawiono ją dostępu do wszystkich kart kredytowych i bankomatowych.

Powyższą decyzję podjęto na podstawie ekspertyzy sporządzonej przez powołanego psychiatrę i psychologa. Jak podkreślono, ma to dać zakupoholiczce szansę na wyleczenie się z uzależnienia.

źródło:
Zobacz więcej