RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Na szczęście jadła widelcem”. Kobiety znalazły pigułki w kebabach

Trzy młode dziewczyny postanowiły zjeść kebab po wieczorze na mieście. Okazało się, że ich jedzenie było specjalnie doprawione (fot. Shutterstock/Hakan Tanak)

Trzy młode kobiety po wieczorze spędzonym na mieście postanowiły zjeść kebaba. Jak się przekonały, zakupiony fastfood zawierał dodatkowy składnik w postaci niezidentyfikowanych dotąd tabletek.

Cudzoziemiec z dowodem osobistym. Mówił, że dostał go w zastaw za kebab

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Warszawie zatrzymali cudzoziemca, u którego znaleziono dowód osobisty innej osoby. Dokument miał rzekomo trafić...

zobacz więcej

Kobiety zakupiły kebaby w restauracji Istanbul Grill w miejscowości Bognor Regis na południowym wschodzie Wielkiej Brytanii. Gdy z zakupionym jedzeniem dotarły do domu, zorientowały się, że pomiędzy kawałkami mięsa znajdują się niebieskie kapsułki.

– Kiedy wróciliśmy do domu, moja przyjaciółka jadła swój kebab i znalazła w nim niebieską kapsułkę. Na szczęście jadła kebab widelcem, dzięki temu to znalazła. Otworzyliśmy kapsułkę i w środku były cztery małe białe tabletki. Dalej jadła kebab i miała okropny smak w ustach, wypluła jedzenie i tam była większa biała tabletka – poinformowała na portalu społecznościowym jedna z dziewczyn.

O całej sprawie została poinformowana policja, która rozpoczęła śledztwo w sprawie. Dwóch mężczyzn w wieku 30 i 42 lat zostało aresztowanych pod zarzutem podawania trucizny z zamiarem narażenia życia lub spowodowania poważnych obrażeń ciała.

– Śledztwo jest na wczesnym etapie i co się dokładnie stało oraz motywacje zaangażowanych osób nie są jeszcze w pełni zrozumiałe – stwierdził w wypowiedzi dla prasy inspektor Jon Carter. – Nic jednak nie sugeruje, że jakiekolwiek inne punkty gastronomiczne są związane ze sprawą – dodał.

źródło:
Zobacz więcej