Raport

Epidemia koronawirusa

Niemiecki sylwester pod specjalnym nadzorem

Zabawa pod Bramą Brandenburską w Berlinie będzie mocno chroniona (fot. PAP/EPA/OMER MESSINGER)

Podczas tegorocznej nocy sylwestrowej na ulicach niemieckich miast będą obowiązywać specjalne środki bezpieczeństwa. W kilkudziesięciu miastach obowiązuje całkowity zakaz używania sztucznych ogni i petard, w ponad 20 pokazy sztucznych ogni są dozwolone tylko w wyznaczonych miejscach.

Na „Sylwestrze Marzeń” wystąpią gwiazdy polskiej i światowej muzyki

Już dziś na Równi Krupowej w Zakopanem pojawią się gwiazdy polskiej i światowej muzyki. Na scenie „Sylwestra Marzeń”, który rozpocznie się o...

zobacz więcej

W tym roku w Berlinie, pod Bramą Brandenburską po raz 25. odbędzie się największa w Niemczech, a zarazem w Europie, zabawa sylwestrowa. Organizatorzy przedwidują w niej udział około miliona gości. Na plac zabawy nie wolno wnosić petard, sztucznych ogni, butelek, ostrych narzędzi, flag i transparentów. Podobne środki ostrożności będą zastosowane w hamburskim porcie, gdzie także odbędzie się zabawa sylwestrowa.

W tym roku policja sprawdza też pochodzenie sztucznych ogni, które muszą mieć unijny certyfikat. Niemcy co roku wydają na fajerwerki ok. 130 mln euro. W większości niemieckich miast używanie petard i sztucznych ogni jest dozwolone jedynie 31 grudnia i 1 stycznia. Za użycie ich w innym terminie grozi kara w wysokości do 10 tysięcy euro.

Ekolodzy apelują do obywateli, aby zrezygnowali ze sztucznych ogni, ponieważ szkodzi to zwierzętom i klimatowi.

źródło:
Zobacz więcej