RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lecieli na Kanary. Samolot zawrócił i kilka godzin krążył nad Warszawą

Samolot linii Enter Air był w drodze na Wyspy Kanaryjskie (fot. Shutterstock/Anton Volynets)

Samolot linii Enter Air, który zmierzał z Warszawy na Wyspy Kanaryjskie, z przyczyn technicznych zawrócił na Lotnisko Chopina, gdzie bezpiecznie wylądował. Przyczyną decyzji pilotów była informacja o możliwej usterce. Pasażerowie jeszcze w poniedziałek mają polecieć inną maszyną.

Atak lotniczy na obóz Al-Szabab. Odwet za krwawy zamach w Mogadiszu

Po sobotnim zamachu w Mogadiszu, w którym zginęło blisko 100 osób, somalijska armia, przy wsparciu USA, przeprowadziła ataki odwetowe na obóz...

zobacz więcej

Samolot linii Enter Air wystartował o godz. 7.50 z lotniska na Okęciu. Paweł Łukaszewicz z Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej powiedział, że niedługo po starcie załoga zgłosiła, że z przyczyn technicznych zawraca do portu. Wcześniej musiała wypalić paliwo, krążąc w powietrzu w okolicach Warszawy.

Jak przekazał rzecznik Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” Piotr Rudzki, samolot o godz. 10.25 wylądował bezpiecznie i bez asysty służb na warszawskim lotnisku.

Michał Dalba z Enter Air wyjaśnił, że w samolocie piloci dostali informacje o możliwej usterce i zdecydowali o powrocie na lotnisko. Maszynę sprawdzą mechanicy.

Dla pasażerów zostanie podstawiony inny samolot, którym na Wyspy Kanaryjskie mają polecieć jeszcze w poniedziałek.

Informację o zdarzeniu wcześniej podała rozgłośnia RMF FM.

źródło:
Zobacz więcej