RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Kiedy Sikorski kierował polską dyplomacją, Putin przeprowadzał takie same ataki”

Najnowsze

Popularne

Prezydent Rosji Władimir Putin, podczas obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej na wspólnej konferencji z Donaldem Tuskiem, atakował w podobny sposób jak teraz. – Pakt Ribbentrop-Mołotow był ostatnim dokumentem między ZSRR a hitlerowskimi Niemcami. Przedtem było zawarte porozumienie między Polską a Niemcami z 1934 r. – mówił wtedy Putin.

„Putin kłamał wielokrotnie, zawsze w pełni świadomie”. Stanowcze oświadczenie premiera

Władimir Putin wielokrotnie kłamał na temat Polski. Zawsze robił to w pełni świadomie. Zwykle dzieje się to w sytuacji, gdy władza w Moskwie czuje...

zobacz więcej

„Kiedyś prezydent Rosji Władimir Putin honorował Polskę na Westerplatte i w Katyniu, teraz wyzywa od kolaborantów. Strach pomyśleć, jaki będzie kolejny pisowski sukces” – napisał europoseł Platformy Obywatelskiej, były minister spraw zagranicznych w rządzie PO-PSL Radosław Sikorski.

Polityk skomentował w ten sposób sytuację związaną z wypowiedziami prezydenta Rosji i jednoznaczną reakcję polskiej dyplomacji. Chodzi o słowa rosyjskiego prezydenta, w których próbował obarczać winą za wybuch II wojny światowej Polskę.

– Kiedy Radosław Sikorski kierował polską polityką zagraniczną, Władimir Putin będąc zapraszanym do polski przeprowadzał dokładnie takie same ataki, co teraz – ocenił w programie „Jedziemy” Michał Rachoń. Chodzi o słowa Putina podczas obchodów 70. Rocznicy wybuchu II wojny światowej.

– Trzeba rozpatrywać cały ten obraz we wszystkich aspektach. Na czym to polega? My w Rosji widzimy, że podejmowane są stałe próby, żeby uczynić takie wrażenie, że II wojna światowa zdarzyła się wyłącznie w wyniku paktu Ribbentrop-Mołotow. Chciałbym zwrócić uwagę, że ten pakt był ostatnim dokumentem między ZSRR a hitlerowskimi Niemcami. A przedtem było zawarte porozumienie między Polską a Niemcami z 1934 r., były dwustronne o pakty nieagresji praktycznie takie same, zawarte przez inne mocarstwa europejskie – mówił Putin podczas konferencji z Donaldem Tuskiem w Sopocie, w 2009 r.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej