RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Teksańska masakra w kościele. W strzelaninie zginęły dwie osoby

Trzy osoby, w tym napastnik, zginęły w strzelaninie, do której doszło w niedzielę w kościele w miasteczku White Settlement w Teksasie. Jak poinformowała miejscowa policja, mężczyzna zaczął strzelać do wiernych podczas niedzielnego nabożeństwa. Napastnik zabił dwie osoby, zanim został zastrzelony przez parafian.

41 masakr. Najkrwawszy rok w USA od dekad

Co najmniej 210 osób zginęło w mijającym roku w masowych morderstwach w USA. Incydentów, w których śmierć poniosły minimum cztery osoby, było aż...

zobacz więcej

Podczas spotkania w kościele West Freeway Church of Christ mężczyzna wyjął strzelbę i zaczął strzelać do ludzi. Po zaledwie kilku sekundach dwaj parafianie, którzy ochotniczo strzegli bezpieczeństwa w świątyni, otworzyli ogień do napastnika.

Służby medyczne sprecyzowały, że po strzelaninie w kościele w White Settlement trzy osoby, w tym napastnik, zostały w stanie krytycznym przewiezione do szpitala, gdzie zmarły.

Nabożeństwo w kościele West Freeway Church of Christ było prawdopodobnie transmitowane na żywo, gdy sprawca otworzył ogień. Na ujęciach napastnik widoczny jest w prawym górnym rogu.

Według świadków były agent FBI, który jest ochroniarzem kościoła, ranił lub zabił napastnika.

Śledczy nie podali tożsamości sprawcy strzelaniny, ani też motywu jego działania. Poinformowali jedynie, że był on znany policji.

White Settlement to liczące 17 tys. mieszkańców miasteczko na przedmieściach Fort Worth.

We wrześniu w Teksasie weszła w życie ustawa, która zezwala na wnoszenie broni do „kościołów, synagog i innych świątyń”. „Nasze serca są z ofiarami i rodzinami tych, którzy zginęli w wyniku aktu przemocy” – zapewnił gubernator Teksasu Greg Abbott. Dodał, że „miejsca kultu mają być święte” i przekazał wyrazy wdzięczności świadkom zdarzenia za szybką reakcję i unieszkodliwienie strzelca, co zapobiegło dalszym ofiarom.

źródło:
Zobacz więcej