RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dziecięcy chór i skandal w Niemczech. „Moja babcia jest starą świnią ekologiczną” [WIDEO]

Niemiecka publiczna stacja radiowo-telewizyjna Westdeutscher Rundfunk (WDR) opublikowała piosenkę chóru dziecięcego. Dzieci śpiewały o babci, która nie prowadzi „ekologicznego” trybu życia. – Moja babcia to stara świnia ekologiczna – brzmiały wersy piosenki. Po tym, jak w mediach społecznościowych wybuchła afera, krytykująca stację za takie treści, WDR zdecydowała o usunięciu materiału.

Świąteczna amnestia. Niemcy wypuścili ponad tysiac więźniów

W Niemczech ponad tysiąc więźniów opuściło przed Bożym Narodzeniem zakłady karne. Choć konkretna argumentacja poszczególnych landowych ministerstw...

zobacz więcej

Chór dziecięcy wykonywał przeróbkę znanej piosenki. – Moja babcia jeździ motocyklem w kurniku. To tysiąc litrów benzyny każdego miesiąca. Moja babcia jest starą świnią ekologiczną. Moja babcia jeździ SUV-em do lekarza i przejeżdża dwie babcie z chodzikiem – śpiewają dzieci.

W kolejnej zwrotce: „Moja babcia codziennie smaży kotlety z mięsa z dyskontu, które nie kosztuje prawie nic. Moja babcia to stara świnia ekologiczna”.

Na koniec utworu dzieci śpiewają słowa znanej aktywistki przeciwko zmianom klimatycznym nastoletniej Grety Thunberg: „Nie darujemy ci tego”.

Po wyemitowaniu utworu w niemieckiej WDR w mediach społecznościowych wybuchła gigantyczna afera. Skrytykowano, że tym przekazem media chcą nastawić dzieci przeciwko starszym pokoleniom.

Piosenka wywoła tak dużą dyskusję w mediach społecznościowych, że odnoszące się do niej hasztagi #Umweltsau #Staire #kinderchor są na trzech pierwszych miejscach w trendach niemieckiego Twittera.

Świnia w języku niemieckim jest wyjątkowo obraźliwym sformułowaniem. Po protestach nadawca usunął wideo.

źródło:
Zobacz więcej