RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Wiceminister cyfryzacji o terminach wprowadzania sieci 5G w UE

Możliwość wyboru miejsca wprowadzenia sieci będzie należała do operatora, który nabędzie pasmo częstotliwości  (fot. Shutterstock/ jamesteohart)
Możliwość wyboru miejsca wprowadzenia sieci będzie należała do operatora, który nabędzie pasmo częstotliwości (fot. Shutterstock/ jamesteohart)

– Zgodnie z europejską agendą cyfrową każdy kraj UE do końca 2020 roku ma mieć pokryte siecią piątej generacji przynajmniej jedno duże miasto – powiedziała w radiowej Jedynce wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Zagórski o sieci 5G w 2020 roku. „Obstawiam, że będzie to Warszawa”

Decyzja, w jakim mieście w przyszłym roku zacznie funkcjonować sieć 5G będzie zależała od zwycięzców aukcji częstotliwości z pasma 3,6 GHz, ale...

zobacz więcej

Wiceminister zapewniła, że „do 2025 większe miasta i główne szlaki telekomunikacyjne będą pokryte siecią 5G”. – Zakładamy, że będzie się to rozwijało szybciej, bo mamy bardzo konkurencyjny rynek – oznajmiła.

Wanda Buk podkreśliła, że możliwość wyboru miejsca wprowadzenia sieci 5G będzie należała do operatora, który nabędzie pasmo częstotliwości.

– Jeśli chodzi o pasmo, które planujemy rozdystrybuować, również w trybie aukcyjnym, spodziewamy się, że będzie kosztować około 4-5 miliardów złotych – powiedziała.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej