Raport

#FabrykahejtuPO

Prezydent nie złożył życzeń z okazji Bożego Narodzenia. Opozycja oburzona

Prezydent Macron nigdy nie zapomniał o życzeniach z okazji świąt muzułmańskich – zauważają komentatorzy (fot. Thierry Monasse/Getty Images)

Politycy prawicy francuskiej oburzeni zachowaniem prezydenta w związku z „brakiem wiadomości świątecznej” od Emmanuela Macrona – informuje „Le Parisien”. Wytykają mu, że nigdy nie zapomniał o życzeniach z okazji świąt muzułmańskich.

Macron straszy: Polska może nie dostać pieniędzy

Jeśli Polska nie potwierdzi zobowiązania dla celu neutralności klimatycznej do 2050 roku, będzie poza europejskim mechanizmem finansowej...

zobacz więcej

„Bez rozejmu świątecznego. Od środy wielu dyrektorów Zjednoczenia Narodowego wskazuje w sieciach społecznościowych na brak wiadomości świątecznej od Emmanuela Macrona” – pisze dziennik, odnosząc się do nagrania zamieszczonego przez prawicowego polityka Jordana Bardelli, wiceprzewodniczącego Zjednoczenia Narodowego.

– Prezydent Republiki nie raczył życzyć swoim obywatelom wesołych świąt. Ani słowa, ani tweeta, absolutnie nic - mówi na nagraniu polityk. - Bardzo się cieszymy, że regularnie celebruje w sieciach społecznościowych każdego roku koniec ramadanu, ale chcielibyśmy, aby uczynił to dla tradycji wymienionych w kalendarzu. Oburza mnie to i myślę, że nie jestem jedyny – dodaje Bardella.

źródło:
Zobacz więcej