RAPORT

Wojna na Ukrainie

Program TCS: Ryoyu Kobayashi broni tytułu

Ryoyu Kobayashi to najlepszy skoczek narciarski minionego sezonu i aktualny  lider klasyfikacji generalnej PŚ (fot. Milos Vujinovic/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Ryoyu Kobayashi to najlepszy skoczek narciarski minionego sezonu i aktualny lider klasyfikacji generalnej PŚ (fot. Milos Vujinovic/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Polacy wierzą w Kamila Stocha, ale bukmacherzy za największego faworyta do ostatecznego zwycięstwa uznają Ryoyu Kobayashiego. Japończyk prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Wietrzne zawody w Engelbergu nie dla Polaków. Wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi

Kamil Stoch zajął dziewiąte miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu. Zwyciężył Ryoyu Kobayashi, który na półmetku...

zobacz więcej

Jak podają statystycy, dwunastokrotnie Turniej Czterech Skoczni wygrywał zawodnik, który przystępował do tej imprezy jako lider klasyfikacji generalnej PŚ. W poprzednim sezonie tę prawidłowość potwierdził Ryoyu Kobayashi. Japończyk również teraz prowadzi w stawce skoczków walczących o Kryształową Kulę.

Kamil Stoch wygrał dwie edycje Turnieju Czterech Skoczni – w sezonach 2016/17 i 2017/18. Za każdym razem do zawodów przystępował z czwartego miejsca w PŚ. Obecnie również jest czwarty.

Turniej Czterech Skoczni rozgrywany jest od 1953 roku, a Puchar Świata zainaugurowano w roku 1979. Jednak dopiero od sezonu 1983/84 TCS poprzedzał więcej niż jeden konkurs PŚ.

Zima skokami się toczy. Kto wygra, kto zaskoczy?

Minęły aż 244 dni, odkąd śnieg po raz ostatni prószył się pod wdzięcznym ciężarem telemarku. Zanim jednak inauguracyjne skoki w Wiśle, sprawdzamy –...

zobacz więcej

Najlepszym skoczkiem w historii TCS jest Jens Weissflog. Legendarny Niemiec czterokrotnie wygrywał turniej, a aż trzy razy odpuszczał przed jego rozpoczęciem wszystkie zawody PŚ.

Dwukrotnie w TCS triumfował skoczek, który w Pucharze Świata był sklasyfikowany dopiero w trzeciej dziesiątce. W sezonie 2000/01 dokonał tego 26. Adam Małysz, a sześć lat temu 24. Austriak Thomas Diethart.

Program 68. Turnieju Czterech Skoczni:

1. konkurs – Oberstdorf (Niemcy),
29 grudnia niedziela, godz. 16.30 pierwsza seria;

2. konkurs – Garmisch-Partenkirchen (Niemcy),
1 stycznia środa. godz. 14.00 pierwsza seria;

3. konkurs – Innsbruck (Austria),
4 stycznia sobota, godz. 14.00 pierwsza seria;

4. konkurs – Bischofshofen (Austria),
6 stycznia poniedziałek, godz. 17.15 pierwsza seria.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej